Yüz Tipine Göre Saç Modelleri

Yüz Tipine Göre Saç Modelleri

Yüz şekline göre saç tipleri her kadın için değişik saç tiplerini içerir. Saç tiplerini estetik bir şekilde taşıyabilmek için yüz tipinizi göz önüne almalısınız.

Yüz şekli oval olan kadınlar her saç modelini en iyi şekilde taşıyan yüz şekillerinden birine sahiptir. Eşit sırada kesilen saçlar yüz şeklinizi daha da belli eder. Bu saç tiplerinin yanı sıra kullanabileceğiniz pek çok saç modeli yer almaktadır.            

Yuvarlak bir yüze sahipseniz düz fönlü saç modelleri kullanabilirsiniz. Aynı zamanda saçlarınız ortadan ayrık görünmelidir. Saçların üst tarafına bombe vererek yüz şeklinizi  uzun gösterebilirsiniz. Yüz tipine göre saç modelleri belirlenirken çene kısmı oldukça önem taşımaktadır. Çene kısmı sivri görünümlüyse bu görünümü arkaya doğru gizlemek gerekmektedir. Bu nedenle çeneniz oldukça sivri ise çene hizasında katlı saç modellerini tercih etmelisiniz. Bu şekilde çenenizin şekli göze batmaz.

Kalp biçimindeki yüzlerde alın kısmı oldukça açıktır. Alın bölgesini diğer kısımlarla dengelemek için perçem kullanabilirsiniz. Böylelikle alın yapısı daha küçük görünecektir. Çene bölgesi bu tip yüz şekillerinde üçgene benzer. Saç uçlarına hareket kazandırılarak üçgen kısım yumuşatılmalıdır. Uzun yüze sahipseniz yüzünüzün uzunluğunu çeşitli saç modelleri ile kısaltabilirsiniz. Yüz tipine göre saç modelleri belirlenirken yüz şekli dengelenmeye çalışılmalıdır. Bu nedenle uzun yüzlerde saçlar kabarık ve hacimli kullanılarak uzun yüz tipi dengelenmelidir.

Yüz Tipine Göre Saç Modelleri

Bir önceki yazımız olan Yuvarlak Yüze Saç Modelleri başlıklı makalemizde 2016 Yuvarlak Yüze Saç Modelleri, en güzel Yuvarlak Yüze Saç Modelleri ve gelin Yuvarlak Yüze Saç Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git