Altın Kelepçe Modelleri

Altın Kelepçe Modelleri

Altın kelepçeler şekillerine göre farklı fiyatlarla ve zevklere uygun şekilde tasarlanırlar. Altın kelepçe modelleri arasında ince altın kelepçeler, altın taşlı kelepçeler ve hasır kelepçeler yer almaktadır.

Kalın altın kelepçeler tek başına kullanılarak daha gösterişli görünürler. Bu altın kelepçeli bilezikler in üzerinde büyük ve parlak taşlardan oluşan bir obje yer alır. Hasır kelepçe modelleri ise düğünlerde genç kızların taktıkları kelepçe modellerindendir. Genellikle ince düz şeritlerin bir araya gelmesinden meydana gelirler. Bu nedenle hasır kelepçe olarak anılırlar. Kalınlıkları ve şekilleriyle oldukça gösterişli modeller arasında yer alırlar. Altın kelepçeler arasında tuğralı modellerde yer almaktadır. Tuğra modeli kelepçeler ince tarzda olup kalın kelepçelere göre daha zariftirler. Altın kelepçe modelleri içinde; taşlı kelepçe modelleri de yer almaktadır. Taşlı kelepçeler ince ve zarif modellerden meydana gelir. Kıvrımlı olan desenlerin üzerinde yer alan parlak taşlar kelepçe modellerini daha hoş gösterir. Kelepçelerin bazı modelleri ise bilezik türlerini andırır. Kelepçe olan kısmı ufak bir detay ile tutturulmuş olan kelepçelerin diğer kısımları bilezikleri andırmaktadır. Bu kelepçeler daha uygun fiyatlarla satılmaktadır.

Üçlü kaburga kelepçe modelleri son günlerin popüler kelepçe türleri arasında yer almaktadır. Bileziklerin bir araya gelmesinden meydana gelen kelepçeler oldukça şık görünüme sahiptirler. Örgü kelepçeler ise daha çok gösterişli modellerden meydana gelirler. Örgü detaylı bu kelepçeler özel günlerin en şık takıları arasında yer almaktadır.

Bir önceki yazımız olan Gümüş Kolye Modelleri başlıklı makalemizde 2016 Gümüş Kolye Modelleri, erkek Gümüş Kolye Modelleri ve hediyelik Gümüş Kolye Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Altın Kelepçe Modelleri Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. nurgül dedi ki:

    ayy bunlar çok güzel keşke hepsi benim olsa dedirtti. çok şıklar

Sayfa başına git