Otantik Takı Modelleri

Otantik Takı Modelleri
21 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 1.588 kez okundu.

Otantik takılar genellikle etnik detaylardan oluşan takı modelleridir. Yerel işlemelerden oluşan otantik takı modelleri daha çok el işi ile yapılarak kadınların beğenisine sunulur.

Otantik takı türleri içinde en fazla kullanılan takı türlerinden biride; kolyelerdir. Genellikle renkli taşlarla ve bir bez parçasının üzerine işlenen boncuklar otantik takı modellerinin başında gelir. Mor, yeşil, kahverengi, kırmızı ve sarı gibi renkler otantik takı örneklerinde sıklıkla kullanılan renklerdir. Yuvarlak olabilen otantik takılar genellikle büyük ve hacimli yapıya sahiptir. Takının kendini daha çok göstermesi için renkler özgürce kullanılır. Örgü detayından da sıklıkla faydalanılır. Otantik takılarda yer alan işlemeler genellikle örgü, dokuma yada makrome tarzındadır. Kum boncuklar ve renkli iplerle beraber ağaç dallarına tutturulan çeşitli objeler otantik takı modellerinde sıklıkla kullanılır.

Otantik takılar kimi zaman yazma oyalarından meydana gelir. Özellikle de kolye ve küpelerde yazma oyalarındaki figürlerden yararlanılır. Kolyeler daha özgün bir hale getirilerek kadınların kullanabileceği stile getirilir. Otantik takılarda kimi zaman eski yazmalar kullanılır. Renkli yazmaların üzerine işlenen taşlar daha etnik bir hale getirilir. Günümüzde yazmalar saçlarda bant olarak kullanıldığı gibi; takılarda özellikle de kolyelerde takı olarak uyarlanmaktadır. Otantik takılarda renkli püsküllerde fazlasıyla kullanılır. Kolyelerin ve küpelerin ucuna püskül detaylar uyarlanarak takılar otantik bir şekle dönüştürülür. Son günlerin gözde otantik takıları üzerinde püskül detayının sıklıkla kullanıldığını söylemek mümkün.

boncuklu Otantik Takı Modelleri cıft taraflı Otantik Takı Modelleri daısy Otantik Takı Modelleri degısık Otantik Takı Modelleri desenlı Otantik Takı Modelleri gold  Otantik Takı Modelleri kaplama Otantik Takı Modelleri Otantik Takı Modelleri oval Otantik Takı Modelleri pırlanta Otantik Takı Modelleri

14 Ayar Bileklik Modelleri Alt?n

14 Ayar Bileklik Modelleri Alt?n

Yılanlı Otantik Takı Modelleri

Bir önceki yazımız olan Erkek Gümüş Yüzük Modelleri başlıklı makalemizde 2016 Erkek Gümüş Yüzük Modelleri, değişik Erkek Gümüş Yüzük Modelleri ve en güzel Erkek Gümüş Yüzük Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Otantik Takı Modelleri Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. ayfer dedi ki:

    acaba istanbulda bir şubeniz varmı? en alttaki yılanlı takıyı çok beğendim almak istiyorum

Sayfa başına git