El Yapımı Takı Modelleri

El Yapımı Takı Modelleri

El yapımı takılar makineler olmaksızın ellerde büyük bir titizlikle işlenen takı modellerinden meydana gelir. El yapımı takı modellerinde her tip obje kullanılarak takılar kişiye özgü olarak şekillendirilir.

El yapımı takılar genellikle kolyelerde daha yaygın şekilde kullanılır. Çeşitli renkli boncuklar, ipler ve objeler kolyelere uyarlanarak farklı takı modelleri ortaya çıkarılır. El yapımı takı türleri arasında bilekliklerde yer alır. Bileklikler genellikle özel el yapımı örgülerle şekillendirilir. Makrame örnekleri titizlikle bileklerin üzerine uyarlanarak bileklikler daha gözalıcı hale getirilir. İplerin arasına renkli boncuklar geçirilerek üretilen bileklikler de son derece popülerdir.

El yapımı takı türleri arasında inci kolyelerde mevcuttur. İncilerden yapılan bu takılar boyunda daha zarif durur. Küçük formlu incilerin ve iplerin yan yana dizilmesinden meydana getirilen modeller kolyeleri daha çekici kılar. Aynı şekilde incilerden küpe ve kolye yapılarak takı setleri oluşturulur. Renkli kum boncuklardan yapılan el yapımı takı modelleri daha çok genç kadınların ilgisini çeken takı modellerindendir. El yapımı takılarda ip, boncuk ve eski objeler sıklıkla kullanılır. Dantel örgülerden de el yapımı takı türleri yapılırken faydalanılır. Aynı zamanda eskileri andıran para detaylı objeler el yapımı takı türlerinde en sık kullanılan meteryallerden biridir. Takıların el yapımı olduğu daha çok bu tip detaylardan anlaşılır. El yapımı takı tiplerinde büyük ve asimetrik taşlardan da faydalanılır. Taşlardan oluşan el yapımı takılar yaz mevsiminde renkli elbiseleri süsleyen el yapımı takı türlerindendir.

Bir önceki yazımız olan Otantik Takı Modelleri başlıklı makalemizde 2016 Otantik Takı Modelleri, en güzel Otantik Takı Modelleri ve yeni Otantik Takı Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

El Yapımı Takı Modelleri Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Takıcıali dedi ki:

    benim bir takıcı dükkanım varda bunları toplu şekilde almayı düşünüyorum çok güzeller

Sayfa başına git