Makyaj Fırçası Çeşitleri

Makyaj Fırçası Çeşitleri

Bayanların vazgeçilmez tutkusudur makyaj yapmak. Bunun için makyaj malzemesine ihtiyaç olduğu gibi, makyajı uygulamak içinde birtakım ürünlere, malzemelere ihtiyaç vardır. Adeta ayrı bir sektör haline gelmiştir. Birçok markanın üretmiş olduğu makyaj fırçası çeşitleri genel olarak aynı özelliklere sahiptir. Fakat bütün sektörlerde olduğu gibi bu alanda da kalite farklılık gösterir.

Gelelim makyaj fırçası çeşitlerine. Daha güzel ve kaliteli makyaj yapmak için olmazsa olmaz fırça çeşitleri fondöten, allık ve far fırçasıdır. Bu üçlü klasik  her gün kullandığımız fırçalardır. Daha ayrıntılı makyajlarda far fırçaları çeşitli ebatlardadır. İnce, kalın, orta boy olarak piyasada satılmaktadır. Hatta bunlar 1,2,3…… diye numaralandırılır. Pudra fırçası en sevdiğim fırçalar arasındadır. Kocaman bir pudra fırçasıyla kim makyaj yapmak istemez ki… Eye liner fırçası; (ince yada kalın sürmek, tercih size kalmış) ince yada kalın uçlu olabilir. Kaş fırçası deyip geçmeyin. Kaşlarınızı taradığınızda yüzünüzün anlamının değiştiğini görünce gözlerinize inanamayacaksınız. Dudak fırçası da yine bayanların vazgeçilmezleri arasında. Günümüzde birçok bayan normal açılıp kapanabilen ruju bile fırçayla dudaklarına uygulamaktadırlar.

Birçok marka makyaj fırçalarını takım halinde piyasaya sunmuşlardır. Toplu halde alabileceğiniz gibi tek tekte alabilmeniz mümkündür. Fırçanızı seçerken oldukça sık kılları olanları tercih etmeniz gerekmektedir. Kaliteli fırça seçmenin bir başka püf noktası da yumuşak, ipek gibi fırçaları tercih etmektir.

Makyaj Fırçası Çeşitleri

Bir önceki yazımız olan Hafif Makyaj Uygulaması başlıklı makalemizde hafif makyaj nasıl yapılır, hafif makyaj örnekleri ve Hafif Makyaj Uygulaması hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git