Etek pantolon modelleri

Etek pantolon modelleri

Avrupa ve Amerika’da 80’li yıllarda at ve bisiklet binen kadınların rahat etmesi amacıyla üretilmiş pantolonlar; günümüzde özellikle kapalı bayanların bir numaralı tercihi.Farklı kumaşla tasarlanabilen ve en çok tercih edilen etek pantolon modelleri ise şöyle:

Kumaş etek pantolonlar:

                Kumaş pantolon etek modelleri, şıklığın ve rahatlığın simgesi! Kış aylarında koyu, yaz aylarında ise açık renklerin tercih edildiği ve hareketli ve hafif kumaşlarla tasarlanan bu model, süslemeli işlemelerin yahut kemerlerin bel bölgesinde kullanılmasıyla ilginç bir görüntü kazanıyor.Baskılı ve desenli figürlerin yanı sıra, tek renk kumaşlarla da tasarlanabilen etek pantolonlar; pantolon üzeri tül kullanımının da görüldüğü modellerdir. Bu detayla özel davetlerde de kullanılabilecek model, günlük hayatta da kapalı bayanların bir numaralı yardımcısı oluyor.

Açık bayanların ise yaz aylarında tercih edebildiği model, üst kısımda vücudu saran giysilerle kombin ediliyor. Ve daha açık renkler yahut desenli kumaşlar, koyu renklerin önüne geçiyor.

Kot etek pantolonlar:

                İspanyol paça olmayan, bunun yerine bacaklar birbirine yapışıkken gerçekten de bir etekmiş görüntüsü veren etek pantolonlar, kot kumaşlarla tasarlandığında kolaylıkla modası geçmiş kategoriye giriyor. Günlük hayatta kullanılan modeller, spor tarzını yansıtmak amacıyla seçilse de bunun yerine seçilebilecek İspanyol paça ve tunik kombini daha şık ve modern bir görünüme sahip olacaktır. Yine de tercihini bu modelden yana kullanan bayanların ise, taşlama yahut eskitme yapılmamış klasik görünümlü ve sert olmayan kot kumaşlarla tasarlanan modelleri seçtiği görülmekte.

2016 Etek pantolon modelleri

 

 

Bir önceki yazımız olan 2016 Etek Kombinleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git