Kapalı eşarp modelleri

Kapalı eşarp modelleri

                Bilindiği üzere eşarp tesettürlü hanımların saçlarını kapatmak için kullandığı üründür. Günümüz teknolojisi sayesinde birbirinden güzel eşarplar üretilmekte ve kapalı hanımlar da şıklığı yakalayabilmektedir. İşte hanımların gönlünü kazanan kapalı eşarp modelleri.

Yapım Maddesi

                Günümüzde eşarplar geneli itibari ile ipek ve satenden üretilmektedir. Tesettürlü hanımlar ipek eşarpları  gündelik yaşamlarında, saten eşarpları ise daha özel günlerde giyiyorlar. İpeğin sıcaklığı, sevimliliği ön plana çıkarken, satende asalet, parlaklık ve göz alıcılık ön plana çıkıyor. Fiyat olarak aralarında pek bir fark yok diyebiliriz.

Düz & Baskılı Eşarplar

Tek renk, çift renk ve çok renkli eşarplar günümüzde üretilmektedir. Göz zevkinize uygun ve ruhunuzu yansıtan renginizi mevcut eşarp modelleri içerisinden bulmanız kolay olacak. Renk seçenekleri olarak altın sarısı, bal köpüğü, mürdüm, vişne, yavruağzı, vizon, siyah ve daha onlarca renk sayılabilir. Desen itibari ile inceleyecek olursak düz ve baskılı olarak ayırabilir. Düz eşarplar bilindiği üzere hiçbir desen olmayan, yalnızca renkli eşarplardır. Baskılı eşarplarda ise genellikle gül, papatya gibi çiçek desenleri bulunmaktadır.

Sizin Eşarbınız Hangisi?

                Şayet kapalı eşarp modellerinden bir seçim yapacaksanız, göz önünde bulundurmanız gereken birkaç nokta var. Bunlardan ilki eşarp ne zaman giyilecek? Gündelik yaşamda mı yoksa özel günde mi? Bir diğeri düz mü olarak desenli mi? Düz olacaksa rengi ne olacak? Desenli olacaksa ne tür bir baskı olacak? Tüm bu sorulara yanıt verdiğinizde almanız gereken eşarp ortaya çıkacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Abiye tesettür eşarp modelleri başlıklı makalemizde 2016 Abiye tesettür eşarp modelleri, desenli Abiye tesettür eşarp modelleri ve şıkAbiye tesettür eşarp modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git