Duvar Saat Modelleri

Duvar Saat Modelleri

Duvar saatleri her evde kullanılan objelerden biridir. Kimi zaman metal görünümlü, kimi zaman plastik görünümlü olan saatlerde boyutlar genellikle büyük ölçülerdedir. Duvar saati modelleri arasında yer alan en yaygın model; iç kısmı beyaz olan duvar saatleridir.

İç tarafı beyaz olan duvar saatlerinde sayılar daha okunaklı olduğu için daha fazla tercih edilir. Beyaz iç kısmına sahip olan saatlerin dışları genellikle siyahtır. Bu tip yuvarlak formlu saatlerinizi oturma odanızın en nadide köşesinde kullanabilirsiniz. İç kısmı meyveli veya çatl, bıçak gibi figürlerden oluşan duvar saatlerini mutfaklarınızda kullanabilmeniz mümkündür. Evinizde salonda kullanılan saatler daha gösterişlidir. Dış kısmı parlak taşlarla süslenen saatler salonlarda sıklıkla tercih edilir. Oval formda olan gösterişli varaklı saatler salon için uygun duvar saati modelleri arasında yer alır.

Duvar saati türleri içinde; kelebekli ve aynalı modellerde bulunur. Aynalı ve yuvarlak olan saatlerde yer alan kelebek motifleri saatlerin görselliğini artıran unsurlardandır. Duvar saatinize baktığınızda manzara görmek istiyorsanız; iç kısmı manzaralı olan duvar saatlerini tercih edebilirsiniz. Herhangi bir şehrin en güzel manzarası ile sizi başka yerlere götüren manzaralı saatleri oturma odalarınızda kullanmanız mümkün. Bebek odalarında ise duvar saatleri genellikle iç kısmı renkli figürlerden oluşur. Küçük ve sevimli fügürler duvar saatinin içini renklendirerek daha sevimli bir görüntü yaratır.

Duvar Saat Modelleri

Bir önceki yazımız olan Defacto Saat Modelleri başlıklı makalemizde 2016 Defacto Saat Modelleri, şık Defacto Saat Modelleri ve trend Defacto Saat Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git