Balık Gelinlik Modelleri

Balık Gelinlik Modelleri

Balık gelinlik türlerinde gelinlikler yukarıda dar dizden aşağı kısımda olan yerleri bol şekilde uzanır. Balık gelinlik modelleri uzun boylu olan genç kızlara daha çok yakışmaktadır.

Balık gelinlik türleri genellikle straplez gelinlik modellerinden meydana gelir. Straplez olan üst kısım parlak taşlarla işlenir ve gözalıcı gelinlik modelleri ortaya çıkarılır. Balık gelinliklerde bazı modellerin üst kısmı dantellerle süslenmiştir. Kollar uzun ve dantel işlemelidir. Kollardaki zarafet gelinliğin bütününe oldukça yakışır. Dantel ayrıntılarda kimi modellerde sırt kısmı açıkta bırakılır. Gelinliklerde balık etek modellerinde kimi zaman dantel detaylara etek kısımlarında rastlanır. Etekleri dantel olan balık gelinlik modelleri daha sık tercih edilir. Bazı gelinliklerin kuyruk kısmı yerlere kadar uzanır ve balık gelinlik türünü daha zarif gösterir. Balık gelinlik türlerinde bazen renkli kurdelalarda kullanılır. Pembe ve mor gibi kurdela detayları balık gelinlikleri oldukça farklı gösterir. Balık gelinliklerde üst kısmı kalın askılardan oluşan ve yaka kısmı dantel olan gelinliklerde vardır. Üst kısımda yer alan danteller gelinlikleri estetik bir hale sokar.

Balık gelinliklerin alt kısmı saten olabileceği gibi tül detaylardan da oluşabilmektedir. Üst kısmı saten alt tarafı tül olan bu gelinlik modelleri bazen abiye elbise modeli gibi durmaktadır. Gelinliğin beyaz olması nedeniyle görüntünüz daha ayrıcalıklı bir hale gelecektir. Ele alınan beyaz bir buket balık gelinlik türünün modelini estetik kılacaktır.

Bir önceki yazımız olan Dar Kesim Gelinlik Modelleri başlıklı makalemizde 2016 Dar Kesim Gelinlik Modelleri, en güzel Dar Kesim Gelinlik Modelleri ve şık Dar Kesim Gelinlik Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git