Doğa Rutkay gelinlik

Doğa Rutkay gelinlik

Televizyoncu Kerimcan Kamal ile 2014 yılında nikâh masasına oturan Doğa Rutkay gelinlikte, sade ve zarif seçimiyle göz doldurmayı başarmış ve asil bir görünüm elde etmiştir. Bir hayli neşeli bir düğüne imza atan Doğa Rutkay, gelinlik tercihinde zorlanan bayanların da gözlerini modele gelinliklerine çevirmiş ve detayları incelenmiştir:

A kesim, dantel işlemeli, askılı gelinlik:

                Gelinliğinde askılı ve dekolteli bir üstle, A kesim yani aşağıya inildikçe genişleyen bir etek tercih eden Doğa Rutkay gelinlik arkasındaki fazla da uzun olmayan kuyruk yapısıyla eteğe hareket katıyor. Tüm gelinliğe hâkim olan dantel işlemeleri de gelinliğe hareket katarken, askılı kollar üzerinde kullanılmış, taşlı ipliklerin asimetrik bir şekilde dirseğe kadar uzanması da göze çarpan detaylar arasında. Duvak olaraksa, bir hayli uzun, tül yapıdaki işlemeli bir duvak seçen Rutkay, her daim gülümseyen yüzüyle de gelinliğini tamamlıyor.

Aksesuar seçimi:

                Sade bir küpe harici kolye ve benzeri aksesuarlar tercih etmeyen Doğa Rutkay, küpelerini de oldukça sade bir dizaynda seçiyor. Kafasının yan tarafında konuşlanan geneli beyaz ve arar ara tozpembe renklerinin görüldüğü çiçekli yapıyla, gelin çiçeği olarak seçtiği koyu pembe ve tozpembe çiçeklerin arasındaki mükemmel uyumu yakalıyor. Gelin çiçeğinin yaprakları da içermesi bütün bir görünüm düşünüldüğünde, sade bir hareket sağlıyor.

Saç modeli:

Yandan topladığı saçlarıyla göze çarpan Doğa Rutkay, saçın yoğun olduğu bölge tarafında çiçekli bir yapı kullanarak saç modeline hareket katmayı unutmuyor. Sol tarafa attığı saçlarıyla da gelinliğin sade yapısına uyum sağlayan bu model, Rutkay’ı demode olmaktan kurtaran detaylardan biri.

2016 Doğa Rutkay gelinlik

Bir önceki yazımız olan Neslişah alkoçlar gelinlik başlıklı makalemizde 2016 Neslişah alkoçlar gelinlik, Neslişah alkoçlar gelinlik ve Neslişah alkoçlar gelinlik resimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git