Kum Boncuk Takı Modelleri

Kum Boncuk Takı Modelleri

Kum boncuklardan meydana gelen takılar ufak boncuk modellerinden faydalanılarak meydana getirilir. Kum boncuk takı modellerinde renkli ve küçük boncuklar kullanılarak gösterişli kolye modelleri ortaya çıkarılır.

Kum boncuk takılarda zıt renkli boncuklar bir araya getirilerek oluşturulur. Bazen farklı şekiller yapılarak kolyelere değişik figürler yapılır. Üçgen modeli, çiçek modeli yada sevilen bir figürden faydalanılarak kolye meydana getirilir. Kum boncuk takılar yapılırken misina ip yada normal bir ipe dizilerek yapılan kolyeler kıyafetlerle birlikte hoş şekilde uyum sağlar. Kum boncuk takı modelleri arasında; tığla örülen kolye modelleri de yer alır. Tığ yardımıyla ipe geçirilen boncuklar örülerek zarif kolye modelleri ortaya çıkarılır. Kum boncuklardan çiçek figürleri yaratılarak boyun için hoş takılar hazırlanabilir. Beyaz ve sarı renklerin bir araya gelmesiyle oluşturulan papatya tarzı kolyeler kum boncuklarla beraber oluşturulur. Kum boncuklardan bileklik modelleri de yapılmaktadır. İnce bileklikler olduğu gibi kalın bileklik modelleri de yapılabilir.

Boncuklar kullanılarak genelde kalp ve çiçek figürleri yapılır. Aynı zamanda kolye ve bilekliklere uygun olarak küpe modelleri de oluşturulabilir. Yine farklı desenler ortaya çıkarılarak küpe modelleri de yapılabilir. Boncukların sırayla ipe dizilmesinden meydana getirilen renkli kolyeler kum boncuklarla beraber harika şekilde dizayn edilir. Dilerseniz aynı modelde bileklik yaparak da kolye modelinize eşlik eden başka takılar yaratabilirsiniz.

Kum Boncuk Takı Modelleri

Bir önceki yazımız olan Gümüş Kolye Modelleri başlıklı makalemizde 2016 Gümüş Kolye Modelleri, erkek Gümüş Kolye Modelleri ve hediyelik Gümüş Kolye Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Kum Boncuk Takı Modelleri Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. yeliz dedi ki:

    Özenle hazırlanmış hepsi birbirinden güzel çok harikalar. özellikle siyah olan takıyı beğendim

Sayfa başına git