Nişan Yüzük Modelleri

Nişan yüzükleri çiftlerin özel olarak kullandıkları yüzük modellerinden biridir. Nişan yüzük modelleri özel desenleriyle ve renkleriyle çiftlere özgü yüzüklerdendir.

Nişanlanacak olan çiftler için yüzüklerin üzerinde bulunan sonsuzluk işareti birbirlerine bağlı olan çiftleri anlattığı için sıklıkla tercih edilir. Bunun yanında bu tip yüzüklerin üzerinde kalp simgesi de yer almaktadır. El işi tercih edilen bu yüzüklerin bayanlar için olan modellerinde taş yer alırken; erkek modelleri ise taşsızdır. Nişan yüzük türleri arasında gümüş yüzüklerde yer alır. Bu yüzüklerin kimi modelleri üzerinde ince çizgiler yer alan sade modellerden meydana gelmektedir. Nişan yüzük modellerinde kenar kısımları gold renkli ve ortası gümüş renkli olan yüzük çeşitleri de yer alır. Bayan modelleri tam tur taşlardan meydana gelirken erkek modelleri yine sade olarak karşımıza çıkar. Nişan yüzüğü seçilirken yüzüğün erkeklere uygun olması da önemlidir Bunun için erkek yüzüklerinde taşlı detaylar kullanılmaz. Nişan yüzüklerinde yaprakların kıvrımlarından esinlenilerek yapılan desenlerde mevcuttur. Yüzüklerin orta kısmında yer alan bu desenler yüzüklere ayrı bir zarafet kazandırır.

Çiftlere özgü olan bu yüzükler kullanım alanlarına göre taşlı yada taşsız olarak seçilir. Kadınların zevkleri daha gösterişli olduğu için kadınların yüzük tiplerinde küçük taşlar yer alır. Nişan yüzük tipinize karar verirken sizde kendinize özgü modelleri el işçiliği yardımıyla özel olarak yaptırabilirsiniz.

2016 Nişan Yüzük Modelleri

Bir önceki yazımız olan Gümüş Kolye Modelleri başlıklı makalemizde 2016 Gümüş Kolye Modelleri, erkek Gümüş Kolye Modelleri ve hediyelik Gümüş Kolye Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Nişan Yüzük Modelleri Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. busecan dedi ki:

    Gayet güzel ve hoş modeller.

Sayfa başına git