Düğün Makyajı Modelleri

Düğün Makyajı Modelleri

Düğün makyajlarında genç kızlar her zaman daha göz çarpıcı makyaj tiplerini seçerler. Amaçları hem güzel görünmek hemde diğer kadınlardan bir adım öne çıkmaktır. Düğün makyajı modelleri göz rengine ve giyilen kıyafetlere göre değişiklik gösterir.

Düğün makyajı için en sık tercih edilen makyaj çeşidi gözlerde yoğun bir renk geçişi ve dudaklarda nude tonların kullanılmasıyla ortaya çıkarılan makyajdır. Bu makyaj tipinde gözler alabildiğine koyu renklerle şekillendirilir. Dudaklarda ise dudak rengine yakın rujlar kullanılır. Amaç göz rengini ve biçimin ortaya çıkarmaktır. Düğün makyaj modelleri içinde yer alan bir diğer modelde; her bölgenin eşit derecede renklendirilmesidir. Gözlerde ve dudaklarda renkler eşit oranda ayarlanarak daha soft bir görüntü elde edilmeye çalışılır. Düğün makyajlarında gelinler tarafından çok sık tercih edilen makyaj tiplerindendir. Gözlerde hafif renklerde geçişli far renkleri kullanılırken, dudaklarda ise şeftali rengi gibi ruj renkleri kullanılır. Yanaklarda ise allık rengi olarak yine şeftali tonlarında yada koyu pembe tonlarında hafif renkli allıklar kullanılır.

Düğün makyaj tipleri arasında dudak renginin yoğun olduğu makyaj tipleride yer almaktadır. Dudaklarda renk oldukça koyu tonlarda görülür. Kırmızı ve bordo gibi renkler dudaklara renk verirken gözlerde krem rengi gibi hafif ışıltılı ve soft renkler tercih edilir. Bu makyajda sadece dudaklar ön plandadır. Düğün makyajına karar verilirken gelinin isteği ve ten rengine göre uygun makyaj seçimi yapılmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Hafif Makyaj Uygulaması başlıklı makalemizde hafif makyaj nasıl yapılır, hafif makyaj örnekleri ve Hafif Makyaj Uygulaması hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Düğün Makyajı Modelleri Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. busekutay dedi ki:

    Güzel bilgilerinizle beni aydınlattığınız için teşekkür ederim

Sayfa başına git