2016 gelin başları

2016 gelin başları

Tesettürlü bayanların eşarplarına yaptıkları modeller, taş ve inci detaylarının yer aldığı aksesuarlar, açık bayanların ise farklı saç modelleri, taç ve işleme detaylı tokalarla yapılan süslemeler ve topuzlarla birlikte oldukça güzel bir görünüm edilmekte, gelin adaylarının kendilerini iyi hissetmelerine yardımcı olmaktadır. 2016 gelin başları arasında yer alan oldukça farklı modellerle şık bir görünüm yaratılmaktadır.

Topuz gelin başı modelleri:

Topuz gelin başları gelin adaylarının evlenirken ilk akla gelen saç modelleridir. Dağınık, örgü, sade, tepeden, ensede, aksesuar kullanımlı başta olmak üzere farklı seçenekler sunması nedeniyle oldukça özgün modeller oluşturulabilmekte ve hemen her gelinlik modeliyle birlikte rahatlıkla kullanılabilmektedir. Topuz modeli seçilirken ise gelinlik ve yüz tipine uygun modellerin seçilmesine özen gösterilmelidir. Geniş bir yüz yapısına sahip bayanlar için yüz hatlarının daha dar görünebilmesi amacıyla hafif dağınık modeller tercih edilmelidir. İnce bir yüz yapısı için ise tepeden topuz modelleri ile yüzün daha çok ön plana çıkması sağlanabilmektedir. Saç modelleri seçilirken aynı zamanda mekan seçimi de dikkate alınmalıdır. Kır düğünleri için örgü, hafif dağınık ve sade topuzlar tercih edilirken, otel düğünlerinde ise enseden ve tepeden topuz modelleri daha uygun bir tercih olacaktır.

Taçlı gelin başı modelleri:

Yandan ayrılan saçlara sımsıkı toplanmış örgülü topuz modelleri sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle topuz modellerinde, açık bırakılmış saçlarda ve yandan ayrılmış saçlarda tercih edilen saç aksesuarları ile oldukça modern ve şık bir görünüm elde edilmektedir. Taçlı gelin başı modelleri son dönemlerde en çok tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Özellikle prenses kesim, straplez ve işlemeli balık kesim gelinlikler gibi gösterişli gelinliklerle birlikte kullanılan taçlı saç modelleri zarifliği ön plana çıkarmaktadır.

2016 gelin başları

Bir önceki yazımız olan Gelin Topuzu Modelleri başlıklı makalemizde 2016 Gelin Topuzu Modelleri, en güzel Gelin Topuzu Modelleri ve örnek Gelin Topuzu Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git