Kareli Gömlek Modelleri

Kareli Gömlek Modelleri

Kareli gömlek türleri arasında kolları uzun kışlık gömlekler bulunduğu gibi ince kumaşlardan meydana gelen yazlık kareli gömleklerde bulunmaktadır. Cepli olan kareli gömleklerde kapişonlu türlerde yer alır. Kareli gömleklerde salaş gömlek çeşitleri de bulunmaktadır. Bu gömlek türlerinde omuzları zımba detaylı yada dirsek tarafları yamalı olan kareli gömleklerde yer almaktadır. Kareli gömlek çeşitleri içinde oldukça uzun gömleklerde yer alır. Tunik kareli gömlek modelleri beline kemer takılarak kullanılır. Aynı zamanda basenleri saklayan bu modeller şık pantolonlarla beraber kullanılır.

Kalın askılı kareli gömleklerde önden bağlamalı modelleriyle yaz günlerine uygun kareli gömlekler arasındadır. Bu gömleklerin çeşitli neon renkleri ve pastel tonları bulunmaktadır. Kareli gömleklerde aynı zamanda kolları kıvrılabilen gömleklerde bulunur. Dirseklere kadar sıyrılabilen bu gömlek modellerinde düğme ile tutturularak kısa kol gömlek modeli yapılır. Kareli gömleklerde siyah ve kırmızı en fazla kullanılan renkler arasındadır. Yaz günlerinde bu renkler daha çok açık renklerden tasarlanır. Kareli gömlek tasarımlarında bebe yaka gömleklerde bulunur. Kolları ve etek kısmı uzun olan gömleklerde bel kuşak detayı da yer alır. Kareli gömleklerde taşlı detaylara da rastlanmaktadır. Taşlar genellikle kollarda, yaka kısımlarında yada gömleğin belli noktalarında yer alır. Ceplerinin üzeri taşlarla kaplı olan kareli gömleklerde bulunmaktadır. Bu gömleklerin hitap ettiği kesim daha çok genç kızlardır.

2016 Kareli Gömlek Modelleri

Bir önceki yazımız olan Koton Gömlek Modelleri başlıklı makalemizde 2016 Koton Gömlek Modelleri, bayan Koton Gömlek Modelleri ve kışlık Koton Gömlek Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git