İnci Takı Modelleri

İnci Takı Modelleri

İnci takılar kadınların zarif görünmek istediklerinde taktıkları takı türleri arasında yer alır. İnci takı modelleri arasında; kolyeler, küpeler, yüzükler ve bileklikler yer alır.

İnci takı tipleri arasında yer alan kolyeler tek sıra inciden meydana gelir. Tam orta kısmında tasarlanan parlak taşlar inci kolyeleri daha zarif gösterir. Bu modele uygun olarak bileklik modelleri de yine tek sıra inci modelinden meydana gelmektedir. Yüzük çeşitlerinde ise tam ortada tek bir inci bulunan yüzükler kadınlar arasında kullanılan popüler yüzükler arasındadır. Aynı şekilde küpelerde de genellikle tek top inci modeli sıklıkla kullanılır. İnci takı modelleri arasında bulunan kolye türleri içinde; burgu kolyelerde yer alır. Üç sıra küçük incinin düzülmesiyle meydana gelen bu kolyeler burgü şekline getirilerek tasarlanır ve bayanların boyunları zarif bir şekilde süslenir. İnci ve parlak taşların bir araya getirilmesiyle oluşturulan kolye modelleri daha çarpıcıdır. Kenar kısımları beyaz ufak taşlarla örülü olan inciler yüzüklerde harika bir estetik görüntünün ortaya çıkmasının sağlar. Bu inci yüzükler takım setleriyle beraber kadınların klasik giyimlerine iyi şekilde uyum sağlar.

İnci takılar içinde bulunan; bazı kolye çeşitlerinde ise damla inci çeşidi kullanılır. Bu kolyeler gerdanlık modeli şekline getirilirek boyunu daha zarif gösterir. Bu takı çeşitlerinde araya altın parlak taşlar tasarlanır ve damla inci çeşitleriyle uyumlu hale getirilir.

Bir önceki yazımız olan Gümüş Kolye Modelleri başlıklı makalemizde 2016 Gümüş Kolye Modelleri, erkek Gümüş Kolye Modelleri ve hediyelik Gümüş Kolye Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

İnci Takı Modelleri Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. busecan dedi ki:

    Çok kaliteli ürünler pişman olmazsınız tavsiye ederim.

Sayfa başına git