Gömlek Elbise Modelleri

Gömlek Elbise Modelleri

Gömlek elbise türlerinin en belirgin özelliği önden düğmeli olmalarıdır. Önden düğmeli olan gömlek elbise türlerinde hakim yaka tasarımları ve beli büzgülü olan gömlek elbise tasarımlarına rastlanır. Gömlek elbise türlerinde kış günleri haki ve siyah rengi kullanılırken; yaz mevsiminde ise beyaz renk gömlek elbise renkleri kullanılır. Bu elbiselerde modeller dizlere kadar yada ayak bileklerine kadar uzanmaktadır. Gömlek elbiselerde bel kemer detaylı tasarımlarda bulunur. Ayrıca salaş gömlek çeşitleri de kalın kemerlerle kombinlenir.

Salaş gömlek elbiselerde kollar yukarı doğru kıvrılarak kullanılır. Krem rengi gömlek elbiselerde koyu kahverengi kalın kemerler kullanılır. Gömlek elbiseler sahil yerlerinde keten gömlek elbise şeklinde kullanılmaktadır. Gömlek elbise tasarımlarında ekose desenli elbiselerde kullanılmaktadır. Ekose desenli bu gömlek elbiseler siyah botlarla yada sandaletlerle birlikte giyilir. Gömlek elbise çeşitlerinde kolsuz gömlek elbiselerde bulunmaktadır. Kalın askılı olan bu elbiseler A kesim etek çeşitleriyle gömlek elbise çeşitlerine uygundur.Gömlek elbise türleri içinde kot gömlek elbise türleri de bulunur. Boydan boya düğmeli olan bu kot gömlek elbiseler spor ayakkabılarla birlikte giyilerek şık şekilde kombin edilebilirler. Gömlek elbise çeşitleri arasında yer alan büyük cepli modellerde ceplerinin üzeri nakış işli olan türlerde yer alır. Siyah elbiselerde kullanılan cep nakış ayrıntılar gömlek elbiselere ayrı bir hava verir. Koyu renk nakış işlemeli gömlek elbiselerle retro bir kombin yaratabilirsiniz.

2016 Gömlek Elbise Modelleri

Bir önceki yazımız olan Hamile Elbise Modelleri başlıklı makalemizde kışlık Hamile Elbise Modelleri, rahat Hamile Elbise Modelleri ve şık Hamile Elbise Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git