El Yapımı Kolye Modelleri

El Yapımı Kolye Modelleri

El yapımı olan kolyeler bir çok boncuk ve çeşitli yan ürünlerin birleşiminden elde edilen kolye türleridir. El yapımı kolye modellerinde büyük boncuklar, kum boncuklar, renkli ipler ve çeşitli objeler yer alır.

El yapımı kolye türleri bazen tığ ile örülerek de elde edilir. Örülen model arasına ufak boncuklar dizilerek estetik bir kolye elde edilir. Bu kolyeler genellikle boyun kısmını kaplayacak şekilde gösterişlidir. Mavi boncuklar el yapımı kolye türlerinde sık sık kullanılır. Daha etnik bir görüntü yakalamak için bazı kolyelerde yazmalardan da faydalanılır. Yazmadan bir kısım kesilerek kolye formu verilir ve kolyenin uç kısmına çeşitli objeler takılır. Bu objeler küçüklü büyüklü boncuklar olabildiği gibi, farklı objelerde olabilir. El yapımı kolye modelleri içinde yer alan; renkli ip kolyelerin ucuna çeşitli metalik para biçiminde figürler dikilir. Etnik kolyeler tığ ile örüldükten sonra uçlarına farklı şekiller dikilerek elde edilir.

Bazı kolyeler ise keçe kullanılarak elde edilir. Bir kumaşın üzerine dikilen renkli keçe çeşitleri kolyeye etnik ve otantik bir görünüm kazandırır. Aynı zamanda düğmeler ve çeşitli taşlarda kolye üzerine dikilir. Kolyenin arasına ince zincirler dikilerek kolyenin daha gösterişli olması sağlanır. Keçe kolyelerde kullanılan figürlerin başında baykuş gibi hayvan figürleri gelir.

2016 El Yapımı Kolye Modelleri

Bir önceki yazımız olan Gümüş Kolye Modelleri başlıklı makalemizde 2016 Gümüş Kolye Modelleri, erkek Gümüş Kolye Modelleri ve hediyelik Gümüş Kolye Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

El Yapımı Kolye Modelleri Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. gizem dedi ki:

    çok harika modeller keşke kırmızı renkte olsaymış

Sayfa başına git