Deniz Berdan Açıklama Yaptı

Deniz Berdan Açıklama Yaptı
6 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 171 kez okundu.

İsviçre’nin en ünlü kayak merkezlerinden bir tanesi  olan Zermatt’ta geçirmiş olduğu kaza sonrasında beli kırılmış olan Deniz Berdan, ”Buna da şükürler olsun” diyip yaşamış olduğu korkulu o anları anlattı.

Ünlü moda tasarımcılarından biri olan Deniz Berdan, eşi ve de çocukları ile sömestr tatili amacı ile gittiği İsviçre’de kayak yapar iken,  bir kaza geçirdi. İsviçre’nin Zermatt isimli Kayak Merkezi’nde gerçekleşmiş olan kazada Deniz Berdan’ın beli kırıldı. Kayak yapar iken arkadan başka bir kişinin kendisine çarpması ile düşerek hareketsiz bir durumda kalan Berdan’a ilk müdahaleyi ise  ilkyardım ekipleri hızlı bir şekilde yanına gelerek yaptı.

Ambulans helikopter ile Hospital du Valais Hastanesi’ne kaldırılmış olan Deniz Berdan’ın beline ameliyat ile birlikte çivi takıldı. Önceki gün telefon ile görüşme gerçekleştirilmiş olan Deniz Berdan,  çok riskli bir ameliyata girecek olduğu için üç gündür uzman bekliyor olduklarını, o arada kontrole gelmiş olan doktorların ise ”Ayağını hissetmekte misin” şeklinde devamlı olarak kendisine soru sormuş olduklarında, bu zamanın psikolojisini bozmuş olduğunu da söyledi.

25 seneden beri kayak yapıyor olduğunu ve de her şartta önlemini alıyor olduğunu söyleyen Deniz Berdan, ”Ne kadar iyi bir şekilde kayarsanız kayın ya da ne kadar  fazla dikkat ederseniz edin, her zaman bir kişinin size arkadan gelerek çarpma ihtimali mevcut. Lütfen vücut koruyucularınızı hiç bir şekilde ihmal etmeyin” ifadelerine de yer verdi.

Bir önceki yazımız olan Demet Akalın'dan Çok Duygusal Bir Paylaşım başlıklı makalemizde demet akalın, hira ve okan kurt hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git