Açık Gelin Saçı Modelleri

Açık Gelin Saçı Modelleri

Açık gelin saçları straplez gelinliklerle daha fazla tercih edilen gelin saçları arasında yer alır. Maşa yapılarak şekillendirillen saçlar bazı yerlerinden toplaran farklı şekiller verilir. Açık gelin saçı modellerinde saçlar serbest bırakılarak yanlarından toplanabilir.

Açık gelin saçı türleri içinde yer alan modellerin başında; maşalı saç modelleri gelir. Saçlar her iki yanda maşa ile kabartılmış olarak karşımıza çıkar. Tepe kısma yerleştirilen parlak bir taç gelinin güzelliğini ortaya çıkarır. Açık gelin saçlarında düz modellerde gelinliğin modeline göre tercih edilebilir. Kenar kısımlardan tutturulan saçlar parlak tokalarla sabitlenir ve saç arka kısımda serbest bırakılır. Açık gelin saçı modelleri içinde; ön kısma bombe verilmiş gelin saçı türleri de mevcuttur. Bombeli saçlar arka tarafta serbest bırakılır ve kabarık saçların arasına inci toklar yerleştirilir. Saça görsellik katmak için incilerden faydalanılır. Açık gelin saçlarında alın kısmına düşürülen çeşitli aksesuarlar açık saç modellerini daha hoş gösterir. Sadece serbest bırakılan saçlar dikkat çekmezken çeşitli aksesuarlarla süslenen saçlar son derece dikkat çekicidir.

Açık gelin saçı türlerinde sadece bir taraftan tutturulan saçlarda oldukça popülerdir. Beyaz büyük bir çiçekle tek taraftan ve yan kısımdan tutturulan saç son derece şık bir görüntü sergilemenizi sağlar. Bu saç tiplerinde diğer kısımda kulak arkasına alınır. Açık gelin saçı türlerinde saçların ön kısmı kabartılarak kullanılırsa daha gösterişli bir saç şekline sahip olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Gelin Topuzu Modelleri başlıklı makalemizde 2016 Gelin Topuzu Modelleri, en güzel Gelin Topuzu Modelleri ve örnek Gelin Topuzu Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git