İnci Küpe Modelleri

İnci Küpe Modelleri

Zarafetin timsali olan inci küpeler kadınların klasik kıyafetleri ile birlikte kullandıkları küpelerden biridir. İnci küpe modelleri arasında sıklıkla kullanılan modellerin başında; tek inci küpeler yer alır. Çevresinde hiç bir şey bulunmayan bu inci küpe türleri; abiye veya klasik giyimi tamamlayan zarif küplerdendir.

İnci küpe türleri içinde, çevresi taşla bezenmiş inci küpelerde yer alır. Bu küpeler parlak taşlarının yanı sıra; inci detayıyla da dikkat çekerler. Kadınların ilk tercihlerinden biri olan taşlı inci küpelerin yanında; altın ve inci karışımı küpelerde yer alır. Üst kısmında altın bir figür bulunan inci küpeler oldukça zarif görünür. İnci küpe modelleri içinde yer alan bir diğer modelde; yaprak inci küpelerdir. Bu tip küpelerin kenar kısımları çiçek yaprağı ortası ise inci ile tasarlanmıştır. Yaprak inci küpeler genellikle kulağa yapışık değil sallantılı küpe modellerinden oluşur. Birden fazla incinin bir araya gelmesiyle meydana getirilen küpelerde bulunur. Üstten alta doğru dizilmiş olan bu küpelerde zarafet küçük inciler kullanılarak ortaya çıkarılır.

Kalpli damla modele sahip olan inci küpeler de kadınların kulaklarını süsler. Üst kısımda yer alan altın rengi kalp şeklinin alt kısmında ise ufak bir inci yer alır. Aynı zamanda üzüm şeklinde olan altın rengi figürün yanında inci detayı kullanılarak; incinin başka figürlerle de bir arada kullanılması sağlanır. İnci küpenizi isterseniz tek başına, isterseniz değişik figürlerle bir arada kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Gümüş Kolye Modelleri başlıklı makalemizde 2016 Gümüş Kolye Modelleri, erkek Gümüş Kolye Modelleri ve hediyelik Gümüş Kolye Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

İnci Küpe Modelleri Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. ayfer dedi ki:

    Güzel küpeler hediye paketi yapacaksanız kalpli modeli alabilirim

Sayfa başına git