Farklı gömlek modelleri

Farklı gömlek modelleri

Her adımda tarzını yansıtmak isteyen, sıra dışı bay ve bayanlar, gömlek seçimlerinde de daha radikal/ farklı modeller seçmekte. Özellikle kişinin hayal gücü, bu modellere bir sınırlama koyamayacağından en çok tercih edilen farklı gömlek modellerini derlemek gerekirse:

Püsküllü gömlekler:

Daha çok bayanlar tarafından tercih edilen bu modeller, birçok farklı yerde kullanılan püsküllerle sıra dışı bir görünüm sağlıyor. Gömlek omuz hizasından tüm gömleği kapsayabilecek püsküller olabileceği gibi, sadece göbek bölgesinde de kullanılabilir. Kimi modellerde, kol alt kısma eklenen püsküller, gömleğin geri kalan kısımlarında daha sade bir tasarımla birleşiyor. Görünüş bakımından strapleze benzetilen, gerdan bölgesinden başlayan püsküller ve geri kalan kısımda kullanılan transparan kumaşlar ise yine farklı bir görünüm isteyen bayanlar için raflarda hazır bekliyor.

Asimetrik kesim ve taraflı geometrik figür kullanımı:

Özellikle hipster akımını benimsemiş genç bayan ve erkeklerin tercihi olan bu modellerde, birbirinden farklı uzunlukta kesilmiş kol kısımları, tek bir kol üzerinde ya da gömleğin yarısını kapsayacak şekilde oluşturulmuş yoğun ve iç içe geçmiş geometrik figür kullanımı, yeni ve çarpıcı bir görüntü isteyenler arasında oldukça revaçta. Modellerin herhangi bir t-shirt ya da askılı bluzlarla kombini görülmemekle beraber hoş da olmayacağını belirtmeliyim. Genellikle boyun bölgesine kadar iliklenen bu modeller, hem bayan hem de erkekler için transparan detaylar da içerebilmekte.

Belli bölgeleri açıkta bırakan gömlekler:

Son zaman modasıyla birlikte, farklı yerlerden verilen dekolteler, gömlekler için de geçerli olmuş durumda. Özellikle omuz bölgesini oval bir kesimle açıkta bırakan, salaş ve bol kesimli gömlekler yahut gerdan bölgesini iki ya da üç şerit şeklinde açıkta bırakan slim fit klasik gömlekler, farklı gömlek modelleri arasında kendilerine bir yer buluyor!

Farklı gömlek modelleri

Bir önceki yazımız olan Erkek beyaz gömlek modelleri başlıklı makalemizde 2016 Erkek Beyaz Gömlek Modelleri, Erkek beyaz gömlek modelleri ve kışlık Erkek beyaz gömlek modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git