Uzun Kollu Gelinlik Modelleri

Uzun Kollu Gelinlik Modelleri

Uzun kollu gelinlikler yaz günlerinde tercih edilebildiği gibi kış mevsiminde de alternatif olarak giyilebilir. Uzun kollu gelinlik modelleri içinde yer alan gelinler genellikle dantel dewtaylardan meydana gelir. Dantel ve güpür karışımından meydana gelen uzun kollu gelinlikler genç kızlara ayrı bir zarafet kazandırır.

Uzun kollu gelinlikler bileklere dek uzanan ve dar kol ayrıntılarından meydana gelen gelinliklerdir. Kollarda dantelin üzerinde yer alan küçük inciler dantelin ve incinin bir araya gelmesiyle gelinliğe ayrı bir hava katar. Bazı gelinlik modelleri de uzun fakat saten kumaşlardan meydana gelir. Tesettür gelinlik modellerinde genellikle bu tip uzun kol modeli kullanılır. Saten kumaşın üzerine işlenen danteller gelinlikleri daha çekici kılar. Uzun kollu gelinlik modelleri içinde yer alan bir diğer model ise; esnek kumaşlardan meydana gelen uzun kollu gelinliklerdir. Esnek kumaşlı uzun kollar hem daha rahat olur hemde üzerine bazı ayrıntıların işlenmesi daha basittir. İnciler ve çeşitli güpürler kullanılarak kollar hareketli hale getirilir. İspanyol kol uzun kollu gelinlik modelleri de uzun kollu gelinliklere bir diğer örnektir. İspanyol kol gelinlikler genellikle dantelden meydana gelir. Gelinlik kolları hem uzun hemde geniş olarak tasarlanmıştır. Dirseklerden itibaren açılarak gelen geniş kollu gelinlik modelleri uzun kollu gelinlik türleri içindedir.

Bileklerde biten uzun kollu gelinlik türleri bazı modellerinde bilekleri sıkı sıkı sarar. Bu modellerde genellikle dantel kullanıldığı için kullanımı son derece rahattır.

Bir önceki yazımız olan Dar Kesim Gelinlik Modelleri başlıklı makalemizde 2016 Dar Kesim Gelinlik Modelleri, en güzel Dar Kesim Gelinlik Modelleri ve şık Dar Kesim Gelinlik Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git