Saç Örgüsü Modelleri

Saç Örgüsü Modelleri

Kadınların saçlarına beğenerek uyguladıkları modellerden biride; saç örgüleridir. Saçlarda zarif bir görünüm yakalamak istiyorsanız önereceğimiz pratik saç modellerini basit bir şekilde yapabilirsiniz.

Saçlarınızı örmeden önce düz olmasına dikkat etmelisiniz. Saç örgüsü modellerinin başında en bilindik model olarak mısır püskülü modeli gelir. Saçlar iki eşit parçaya ayrılarak mısır püskülü şeklinde örülür. Bu örgü tipini salaş bir hale sokarak düğünlerinizde bile kullanabilirsiniz. Romantik taçlar eşliğinde sizi oldukça güzel gösterecektir.

Bilinen örgü modellerinden biride; balık sırtı saç modelidir. Başın tepe kısmından başlayarak aşağı tarafa doğru örülür. Genellikle okula giden genç kızlar arasında popüler olan bir saç örgü modelidir. Saç örgüsü modellerini salaş bir şekilde de kullanabilirsiniz. Salaş olarak kullanılan en bilindik saç örgüsü normal örgüdür. Saçlar üç eşit parçaya ayrılarak düzgün şekilde örülür. Gündelik hayatta da en sık kullanılan saç örgü çeşididir.

Genellikle gelinlerin uyguladığı bir modelde; kafes saç örgüsüdür. Yapımı karışık gibi görünse de; oldukça basit bir şekilde uygulanabilir. Bu tip örgüleri yaptıkça alışacak ve sizlerde saçlarınıza dakikalar içinde örgü zarafetini kazandırabileceksiniz.

Örgü saç modelleri küçük parçalara ayrılarak da uygulanabilir. Saçlarınızın yan kısmından aldığınız ufak bir tutamı normal şekilde örerek bant şeklinde diğer tarafa tutturabilirsiniz. Örgü modellerini saçlarınızın tamamında uygulayarak farklı bir stil elde edebilirsiniz.

Saç Örgüsü Modelleri

Bir önceki yazımız olan Yuvarlak Yüze Saç Modelleri başlıklı makalemizde 2016 Yuvarlak Yüze Saç Modelleri, en güzel Yuvarlak Yüze Saç Modelleri ve gelin Yuvarlak Yüze Saç Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git