Kısa Saç Kesim Modelleri

Kısa Saç Kesim Modelleri

Saçlarınızı her zaman uzun kullanmaktan sıkıldıysanız ve uzun saçlara bakmak size eziyetten başka hiç bir şey vermiyorsa saçlarınızı değişik şekillerde kısa kesimlerde kullanabilirsiniz. Önereceğimiz kısa saç kesim modellerinin arasından kendinize uygun bir model belirleyebilirsiniz.

Saçlarınız ince telliyse size kısa saç modelinin yakışmayacağını düşünmeyin. Sizin için en uygun kısa saç modeli üstlerde hafif katlı ve en alt kısmı çok kısa olan saç modelleridir. Yukarıda kısa olan saçlar öne doğru havalı şekilde fönlendiğinde oldukça cool görünecektir. Saçlarınızı köpük veya şekillendirici ürünlerle başarılı şekilde kullanabilirsiniz. Bir diğer kısa kesim modeli ise; ön kısımları uzun olan kısa saç kesimidir. Ön tarafta uzun bırakılmış saçlar yana doğru taranır ve arka kısımlar tamamen kısa kesilir. Bu kesim genellikle küçük yüz yapısına sahip olan kadınlara yakışmaktadır.

Gür saçalra sahip olan kadınlar kısa saç kesim modellerinden birini tercih etmek istiyorlarsa; önü yanları ve arka kısmı eşit uzunlukta olan modelleri kendilerine örnek almalıdırlar. Gür saçlarda hacim fazla olduğu için her taraf eşit kısalıkta olmalıdır. Saçlarda şekillendirici ürünlerle çok daha estetik bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Katlı kısa saç modellerinden faydalanarak yaşınızı daha küçük gösterebilirsiniz. Kısa saç yüze canlı bir ifade verdiği gibi aynı zamanda boyunuzu daha uzun gösterir. Bu nedenle yaşınız normalin üzerindeyse katlı kısa kesim saçlar size daha uygun olacaktır.

Kısa Saç Kesim Modelleri

Bir önceki yazımız olan Yuvarlak Yüze Saç Modelleri başlıklı makalemizde 2016 Yuvarlak Yüze Saç Modelleri, en güzel Yuvarlak Yüze Saç Modelleri ve gelin Yuvarlak Yüze Saç Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git