Gelin Saçı ve Makyajı

Gelin Saçı ve Makyajı

Gelin saç tipleri ve makyaj türleri çeşitli zevklere göre farklılıklar gösterebilir. Gelinlerin sık sık uyguladıkları saç türlerinden olan sıkı topuzlar ile beraberinde yapılan makyaj oldukça gözalıcı türdendir. Gelin saçı ve makyajında ortaya çıkan görüntü oldukça estetik ve romantiktir.

Gelin saçlarında kullanılan topuz modelleri gelinliklere en fazla yakışan saç modellerindir. Dağınık saç topuzları yada sıkı topuzlar gelinler tarafından sıklıkla tercih edilir. Bunun yanında gelin saçlarına eşlik edecek şekilde estetik görünen makyaj türleri de yer almaktadır. Gelin makyajlarında gözler oldukça belirgin renklerde boyanır ve dudak kısmı daha geri plandadır. Saçlarla uyum sağlayan gelin makyajlarında dudak bazen şeftali tonlarında, bazı makyaj türlerinde ise kırmızı tonlarındadır. Gelin başı ne kadar dağınık modellerdense; makyaj o kadar soft hale gelir. Sıkı saç türleri ile genellikle daha ağır makyaj türleri tercih edilir. Gelin saçı ve makyajlarında kullanılan modeller zevklere görede farklılık göstermektedir. Bazı dağınık saç modelleri ile beraber ağır makyajlar tercih edilebilir. Gelinlerin farklı fikirlerine göre durum değişiklik gösterebilir.

Gelin saçları kimi zaman taçlı modellerden meydana gelir. Gelin başına takılan taçlar makyajın daha sade şekilde tutulmasını sağlarlar. Gelin taçları son derece gösterişlidir. Bunun için sıkı topuz yapılarak kullanılırlar. Taçların görüntüsünü öne çıkarmak için yapılan makyajda oldukça sadedir. İsterseniz gelin tacınızla beraber dağınık topuz yaptırarak daha hafif makyaj türlerinden yardım alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Gelin Topuzu Modelleri başlıklı makalemizde 2016 Gelin Topuzu Modelleri, en güzel Gelin Topuzu Modelleri ve örnek Gelin Topuzu Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git