Gelin El Buketi

Gelin El Buketi

Gelinlerin ellerinde tuttukları çiçekler daha çok renkli çiçek modellerinden meydana gelir. Gelinlerin son zamanlarda kullandıkları renkli ayakkabılar ile uyum sağlayan gelin el buketi farklı şekillerde değişik zevklere uugun olarak karşımıza çıkmaktadır.

Gelinlerin kullandığı el buketlerinin arasında lila rengi ile somon renginin birleşiminden oluşan el buketleri oldukça popülerdir. Lila rengi kurdele kullanarak renklendirilen el buketleri gelinliklerle mükemmel bir şekilde uyum sağlar. Daha zarif bir el buketi tercih eden gelinler için krem rengi gelin buketleri oldukça uygundur. Sadelik yönünden daha fazla tercih edilen krem rengi el buketleri yeşil yaprakları ile birlikte daha farklı bir havaya büründürülür. Gelin el buketinin en fazla kullanıldığı renklerden biri de papatya rengi yani sarı ve beyaz karışımlı gelin buketleridir. Bu buket tiplerinde kurdela rengi olarak buketin sapı beyaz ile bağlanır ve daha zarif bir görünüm kazandırılır.

Gül kurusu ve mor renklerinden meydana gelen gelin buketleri de bulunmaktadır. Yakma çiçeklerden oluşan bu buketler daha küçük boylarda ve tam olarak ele uygun olarak tasarlanmıştır. Mor ve gül kurusu renklerinden oluşan bu el buketleri mor ve yavruağzı gibi renkli kurdelalar yardımıyla estetik görüntüye kavuşturulur. Sap kısımları kısa olan gelin buketleri de bulunmaktadır. Kurdela ile sapına fiyonk yapılan bu modeller küçük el buketi isteyen gelinler için uygundur.

Bir önceki yazımız olan Nikah Çiçeği Modelleri başlıklı makalemizde 2016 Nikah Çiçeği Modelleri, canlı Nikah Çiçeği Modelleri ve en güzel Nikah Çiçeği Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git