Yüz Şekline Göre Saç Modelleri

Yüz Şekline Göre Saç Modelleri

Kadınlar yüz şekline göre saç modeli tercih ederken dikkatli davranmak zorundadırlar. Yüzünüzün biçimine göre saç modeli seçerken bilmeniz gereken bazı püf noktaları bulunmaktadır.

Yüz şeklinize göre saç modeli tercihinizde oval yüz hatlarına sahipseniz her modeli kullanabilirsiniz. Oval yüz hatlarına sahip kadınlar saç modelleri konusunda oldukça şanslıdırlar. Hemen hemen her model oval yüz hatlarına sahip olan kadınlara yakışmaktadır. Yüz şekline göre saç modelleri tercihinde kare yüz katlı şekline sahipseniz; köşeli çene kısımlarını yumuşatmanız gerekmektedir. Bu nedenle katlı kesimleri denemeniz daha uygun olacaktır. Yuvarlak kaküllerde kare yüz hatlarına sahip olan kadınlar için idealdir.

Yuvarlak yüz hatlarına sahip olan kişiler saç modelleri seçiminde üst kısma hacim vererek yüzlerini daha ince göstermelidir. Bunun için krepe ile tepeden kabartılmış olan saçlar sizin için en uygun modeldir. Çene bölgesinden aşağı kısma doğru katlı kesilmiş olan saçlar oldukça idealdir. Saçlarınızı kalın dalgalı olarak kullanabilirsiniz. İnce kıvırcık saçlar size uygun değildir. Yüz daha ince gösterilmelidir.

Yüzünüz oldukça uzun bir şekle sahipse düz saçlardan kaçınmalısınız. Yüz şekline göre saç modelleri tercihinizde yüzünüz uzun ise; dalgalı ve kabarık saçlar kullanmalısınız. Yüzü enlemesine daha geniş göstermek için kabarık saçlar ilk tercihiniz olmalıdır. Yüzü kısa gösterebilmek için yana taranmış olan kaküllü saç modellerini kullanmalısınız.

2016 Yüz Şekline Göre Saç Modelleri

Bir önceki yazımız olan Yuvarlak Yüze Saç Modelleri başlıklı makalemizde 2016 Yuvarlak Yüze Saç Modelleri, en güzel Yuvarlak Yüze Saç Modelleri ve gelin Yuvarlak Yüze Saç Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git