Yün Yelek Modelleri

Yün Yelek Modelleri

Yün yelekler genelde el işi örgülerden oluşan yelek türlerini içerir. Yün yeleklerde delikli modeller en fazla kullanılan yeleklerdendir. Etnik desenli yelek modelleri de yün yelekler içinde yer alır. Saçaklı yün yelek tasarımları da renkli iplerle beraber oldukça şık görünür. Yün yelek türlerinde cepli tasarımlar olduğu gibi düğmeli modellerde bulunmaktadır. Cepler çift yada tek cepli tasarımlardan oluşabilir. Yün yeleklerde fermuarlı yeleklerde yer alır. Fermuar detaylar yün yeleklerde oldukça şık görünür. Yün yelekler içinde rengarenk modellerde bulunur. Renkli çizgili yelekler aynı zamanda motifli desenleriyle de göz doldurur. Bu tip yeleklerde uzun tasarımlarda bulunur. Belden bağcıklı olan yeleklerde bağcıklar yelekle aynı renktedir. Düz renk yeleklerde nakışlı işlemeler farklı yelek modellerini oluşturur.

Yün yelekler arasında kısa yeleklerde yer alır. Bolero tarzı bu yelekler genellikle düğmesizdir. Tiftik ipliklerden yapılmış olan yeleklerde kış mevsiminde sıklıkla tercih edilir. Saç örgüsü yelek modelleri de en sık kullanılan yelek tasarımları arasındadır.Yün yeleklerde bazen kurdela ile süslenmiş olan tasarımlarda bulunmaktadır. Delikli yeleklerin aralarından kurdela geçirilmiş modelleri de en güzel yelek tasarımlarından birini oluşturmaktadır. En popüler yün yelek tasarımları arasında bulunan yeleklerde siyah kış aylarında sıklıkla tercih edilir. Yaz için daha açık renk yün yelekler kullanılır. Bordo, siyah, krem rengi, kahverengi ve pembe gibi renkler yün yeleklerde sıklıkla kullanılır.

2016 Yün Yelek Modelleri

Bir önceki yazımız olan 2016 Kısa Abiye Modelleri başlıklı makalemizde en güzel 2016 Kısa Abiye Modelleri, kışlık 2016 Kısa Abiye Modelleri ve şık 2016 Kısa Abiye Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git