Yaz Makyajı Uygulaması

Yaz Makyajı Uygulaması

Mevsimler makyaj yaparken çok dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesidir. Yazın vücudumuz bile çok zorlanırken cildimizin düştüğü durumu siz düşünün. Yaz mevsiminde güneşin zararlı ışınlarını en aza indirgemek için nemlendiricinizi mutlaka koruma faktörlü seçmelisiniz. Böylece yüzünüzün ph dengesini birazda olsa korumuş olursunuz.

Yazın vücudumuzun aşırı terlediği gibi cildimizde terleyecektir. Bu yüzden makyaj yaparken cildin hava almasını sağlayacak türde yapmaya özen göstermek gerekmektedir. Örneğin fondöteni hiç sürmemek gibi. Cildinde problemi olanlar, yani mutlaka yüzüne uygulamak zorunda kalanlarda kaliteli bir marka tercih etmeleri gerekir. Akşam yatmadan önce yüzü mutlaka makyajdan arındırmak gerekir.

Yaz deyince hepimizin aklına tatil, gezmek, eğlence gelir. Bu yüzden renkli makyajlar tercih etmelisiniz. Özellikle gözleri ve dudakları ön plana çıkarmak gerekir. Yaz Makyajı Uygulamasında fondöten ve pudra ikisi bir arada ürünleri tavsiye ediyoruz. Böylelikle ayrıca pudra kullanmak zorunda kalmazsınız. Cildinizin nem dengesini kaybetmemesi için bol su içmenizi tavsiye ediyoruz. Yazın makyaj yapıldığında gözenekler daha çabuk tıkanır. Bunun sebebi daha çok terlemenizdir. Doğal peeling uygulamaları bunu azda olsa engelleyebilir. Makyajınız açık tonlarda olmalıdır. Renk uyumu olması şart değildir. Kıyafetlerimizde cıvıl cıvıl değilmi zaten.  Yaz makyajında özellikle hafif makyaj modelleri seçilirken kaşlar ön plana çıkarılmakta ve aynı zamanda elmacık kemikleri hafif güneş uygulamaları ile öne çıkarılmaktadır.

Yaz Makyajı Uygulaması

Bir önceki yazımız olan Hafif Makyaj Uygulaması başlıklı makalemizde hafif makyaj nasıl yapılır, hafif makyaj örnekleri ve Hafif Makyaj Uygulaması hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git