Yarım Ceket Modelleri

Yarım Ceket Modelleri

Kadınların severek giydikleri ceket türlerinden biri de yarım ceketlerdir. Yarım ceketler genelde havanın iyi olduğu günlerde daha fazla kullanılır. En moda yarım ceket modelleri arasında belin üst tarafında biten modeller yer almaktadır.

Yarım ceket türleri içinde deri ceketlerde yer alır. Uç kısımları fırfırlı olan deri ceketler yarım modellerde daha fazla tercih edilir. Ayrıca yandan düğmeli olan yarım ceket türleri de bulunmaktadır. Yandan düğmeli ya da yandan fermuarlı olan ceketlerde bulunur. Uzun elbiselerle beraber oldukça hoş görünür. Bazı yarım ceket türleri de; iç kısmı astarlı ve çiçekli yarım ceket türleridir. Kollar dış kısma kıvrılarak kullanılır ve son derece trend görünür. Yarım ceket türleri içinde örgü yarım ceketler de bulunur. Düğmelerde incilerden meydana gelen zarif görünümlü örgü hırkalardır. Yarım ceket türleri içinde yer alan kot ceketler genç kızların daha fazla kullandıkları modellerdendir. Kot ceketler yüksek bel pantolonlarla birlikte giyilerek trend bir görünüm sergilenir.

Renkli yarım ceket türleri yaz günlerinde sıcak havalarda giyilir. Neon renkli kumaşlar yarım ceketlerle birlikte harika görünür. Bu renkler içinde neon yeşil ve pembe renkleri sıklıkla kullanılır. Yarım ceketlerde kol kısımları İspanyol kol olan ceketlerde bulunur. İspanyol kol detayına sahip olan yarım ceketler salaş elbiselerle beraber kullanılır. Dış kısmı tamamen çiçeklerden meydana gelen yarım modeller ise düz renk elbise ve kıyafetlerle beraber kullanılan yarım ceket modellerindendir.

Bir önceki yazımız olan Beyaz ceket modelleri başlıklı makalemizde 2016 Beyaz ceket modelleri, şık Beyaz ceket modelleri ve yeni Beyaz ceket modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git