Yakasız Ceket Modelleri

Yakasız Ceket Modelleri

Yakasız ceketler kıyafetlerle beraber son derece şık duran ceket modellerdendir. Bazı modelleri kabanlarda da tercih edilse de; yakasız formlar en iyi ceket modellerinde şık görünür. Yakasız ceket modelleri birçok renkten ve şekilden meydana gelir.

Yakasız ceket türleri içerisinde yer alan ceketler genellikle takım kıyafetler içinde yer alır. Kalem eteğin üzerine giyilen yakasız ceketler kıyafetinizi tamamlar. Omzunda vatka olan yakasız ceketlerde bel kısmı genellikle kısadır. Takım kıyafetlerde giyilen bu ceketler bel hizasında biter. Ceketinizi pantolonlarla beraber giyecekseniz daha uzun eteklere sahip olan yakasız ceket modelini tercih etmelisiniz. Yakasız ceket modelleri içinde yer alan ceketlerin bazı modellerinde kenar kısımları işli olan ceketler vardır. Boydan boya işlemeli olan bu ceketler kıyafetinizi hareketlendirmek için oldukça idealdir. Yakasız ceket türleri genellikle düğmesiz modellerden oluşur. Ceketin ön ve orta kısmında bir adet düğme bulunan ceket modelleri de mevcuttur. Bu ceketlerde düğme kullanılması uygun değildir.

Yakasız ceket türleri bazen deri ceket modellerinde de kullanılır. Yakasız olan deri ceketler bazı ayrıntılarla göz alıcı hale getirilir. Zımba, taş ve çeşitli zincir detaylar deri cekete hareket kazandırır. Kot ceket türlerinde de yakasız ceketler mevcuttur. Kot ceketlerin yaka kısmına iliştirilen ufak bir figür yakasız cekete değişik bir tarz kazandırır. Yakasız ceket modelleri düz renklerle oldukça sade gözükür. Bu nedenle ceketin bir bölgesinde ufak bir numara yapmak oldukça önemlidir.

Bir önceki yazımız olan Kruvaze Ceket Modelleri başlıklı makalemizde 2016 Kruvaze Ceket Modelleri, bayan Kruvaze Ceket Modelleri ve erkek Kruvaze Ceket Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git