Uzun Etek Modelleri

Uzun Etek Modelleri

Uzun etekler yaz ve kış demeden giyilen ve farklı tasarımlarıyla dikkat çeken etekler arasında yer almaktadır. Bu etek türlerinde balık eteklerden pileli eteklere kadar pek çok model bulunur. Uzun etek türleri içinde yer alan yırtmaçlı eteklerde şık günlerin kurtarıcısı olan etek türlerindendir. Uzun eteklerde tesettürlü kadınlar için üretilen özel uzun eteklerde yer alır. Bu eteklerde bel kısmı kemerli olan uzun etekler ve çiçekli olan uzun etekler kullanılmaktadır. Yaz günlerinde sıklıkla kullanılan şifon eteklerde uzun modelleriyle kadınların kullandıkları eteklerdendir. Bu uzun etekler balık modelleriyle ve çiçekli desenleriyle yaz günlerinin vazgeçilmezleri arasında bulunurlar. Uzun eteklerde kullanılan modellerden biride; ön kısmı yırtmaçlı olan eteklerdir. Yırtmaçlar arkada değil ön kısımda yer alır. Derin dekolteye sahip olan bu uzun etekler şık günlerin kurtarıcı etek modellerini oluşturmaktadır. Kadınların severek giydikleri ve boylarını daha uzun gösteren etekler içinde yüksek belli uzun eteklerde bulunmaktadır. Üzerine giyilen bir gömlekle birlikte oldukça şık duran bu uzun belli etekler belinde ince kemerle birlikte kullanılırlar.

Uzun etekler içinde hem tesettürlü hemde diğer kadınlar tarafından giyilen etekler arasında; kabarık uzun etek modelleri de bulunmaktadır. Bu etekler genellikle tül detaylı olan uzun eteklerdir. Etek renkleri; siyah, krem, kahverengi ve genellikle yavruağzı gibi renklerden oluşmaktadır. Genç kızlar arasında kabarık uzun etekler sıklıkla giyilir.

2016 Uzun Etek Modelleri

Bir önceki yazımız olan Pileli Etek Modelleri başlıklı makalemizde 2016 Pileli Etek Modelleri, en güzel Pileli Etek Modelleri ve yeni Pileli Etek Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git