Taşlı Yüzük Modelleri

Taşlı Yüzük Modelleri

Taşlı yüzükler kadınlar tarafından sıklıkla kullanılan yüzük modellerindendir. Taşlı yüzük modelleri arasında yer alan yüzükler; bordo, kırmızı, yeşil, beyaz taşlarıyla adeta bşr renk cümbüşü halinde kıyafetlere uyum sağlarlar.

Taşlı yüzük türleri içinde yer alan modeller başında; tek taş yüzük çeşitleri gelir. Renkli taşların çevresinde yer alan altın rengi detaylar renkli taşları daha gösterişli hale getirir. Bu tip yüzüklerin çevresinde çiçek desenleri veya inci gibi figürler yer alır. Taşlı yüzük türlerinden beyaz taşlı olanları kadınların daha fazla kullandıkları yüzük modelleri arasındadır. Yan yana dizilmiş beyaz taşlar olabildiği gibi, tek taş beyaz yüzük çeşitleri de bulunur. Taşlı yüzük çeşitleri her zaman altın renginde değildir. Beyaz taşlı olan yüzük çeşitleri de bulunmaktadır. Gümüş taşlı yüzüklerin arasında da renkli taşlara sahip olan yüzükler bulunmaktadır. Taşlı yüzük modelleri kimi zaman çok renkli modellerden meydana gelir. Yakut yeşili ve bordo gibi renkler bir arada kullanılarak taşlı yüzükleri gösterişi daha çok artırılır. Osmanlı döneminden esinlenilerek yapılan taşlı yüzük çeşitleri bu yüzük tiplerine örnektir.

Taşlı yüzük çeşitleri arasında çok küçük taşlardan oluşan yüzük çeşitleri de yer alır. Bu taşlar parlak ve göz alıcı taşlarıyla parmaklara zarif bir görünüm kazandırır. Kadınların gündelik olarak da kullandıkları bu yüzükler; beyaz taşlarla zenginleştirilerek özel geceler içinde kullanılabilir.

2016 Taşlı Yüzük Modelleri

Bir önceki yazımız olan Gümüş Kolye Modelleri başlıklı makalemizde 2016 Gümüş Kolye Modelleri, erkek Gümüş Kolye Modelleri ve hediyelik Gümüş Kolye Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Taşlı Yüzük Modelleri Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. gizem dedi ki:

    çok tatlıymış sağ alttaki 4 numara hemen almalıyım.

Sayfa başına git