Takı Tasarım Modelleri

Takı Tasarım Modelleri

Takı tasarımları kadınların zevkle uğraştıkları hobiler arasında yer almaktadır. Takı tasarımlarında kolyeler, yüzükler hatta küpeler bile tasarlanır. Özgün tasarımlardan meydana gelen bu tasarımlarda gösterişli kolyeler yada küpeler meydana getirilir. En güzel takı tasarım modelleri arasında şatafatlı kolyeler ve kolyelere eşlik eden bileklikler gelmektedir.

Takı tasarım modelleri arasında yer alan kolyeler büyük taşlardan meydana gelir. Kolyenin tam ortasında yer alan büyük renkli taş renkli iplerden meydana gelen kolyeyi daha gösterişli hale getirir. Tasarım kolyeler aynı zamanda boyun kısmına yapışık şekilde tasarlanır. Çoğu model uzun kolye tipinden oluşmaz. Takı tasarım modelleri içinde yer alan bileklik modelleri kimi zaman makrome iplerden meydana gelir. Bu modellerde belirli bir desen yaratılmaya çalışılır. Renkli modelleri ile kıyafetlerinize uyum sağlar. En trend takı tasarım modelleri arasında küpelerde yer alır. Bu küpeler sallantılı modellerden meydana gelir. Renkli taşlarla yada iplerle etnik bir görünüm yakalanmaya çalışılır. Takı tasarımları içinde küçük boncuklardan yada tellerden yapılan yüzük çeşitleri de yer alır. Kum boncuklar yüzük yapımında daha çok kullanılır. Tellerden yapılan yüzük çeşitleri de farklı fügürleri içerir.

Takı tasarımları içinde bulunan ince bileklik modelleri ara ara boncuk kullanılarak yada ince iplerden örülerek yapılır. Hatta bu şekilde tasarlanan bileklikler genellikle arkadaş bilekliği olarak anılmaktadır.

2016 Takı Tasarım Modelleri

Bir önceki yazımız olan Gümüş Takı Modelleri başlıklı makalemizde 2016 Gümüş Takı Modelleri, değişik Gümüş Takı Modelleri ve en güzel Gümüş Takı Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Takı Tasarım Modelleri Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. nida dedi ki:

    sitenizi inceledim modelleriniz çok çeşitli ve hiçbiyerde bulamayacağımız şeyleri seçmişsiniz.

Sayfa başına git