Taçlı Saç Modelleri

Taçlı Saç Modelleri

Saçlarda her zaman bilindik aksesuarlar yerine taçlı modeller de kullanılır. Genç kızlar mezuniyet törenlerinde taçlı saç tiplerini daha çok tercih ederken, günlük olarak özel davetler de taçlı saç modellerine rastlamak mümkün.

Taçlı saç tipleri içinde en çok kullanılan model maşa ile büyük dalagalar verilmiş saçlara yerleştirilen taçlardır. Saçlar yan taraflardan alınarak arkaya doğru toplanır. Ardından üst kısma krepe ile havalı bir görünüm verildikten sonra taç tepe kısma yerleştirilir. Bu saçlar daha çok davetler için kullanılır. Parlak taşlı taçlardan yardım alınır. Davetler için ışıltılı taç modelleri daha uygundur. Gelinlerin düğünlerinde sıklıkla kullandıkları taçlar onları peri zarafeti içinde daha şık hale sokar. Taçlı saç modelleri her saç modeline uygulanmaz. Örneğin kısa saçlarda taçlı modeller kullanılması uygun değildir. Gür ve uzun saçlarla birlikte farklı saç modellerinde taçlardan yardım alınabilir.

Çiçek taçlı saç tipleri son günlerin en trend modellerinden biri. Gelinlerin sıklıkla uyguladıkları bu modelde yapma çiçeklere taç şekli verilerek saçlara uygun şekilde yerleştirilir. Pembe, sarı, kırmızı gibi renklerden oluşan yapma çiçekler gelin tacı şeklinde dizayn edilir. Bu taç tipleri daha çok romantik görünümlü gelinlik tipleri üzerinde kullanılır.

Taçlı olarak günlük saç modelleri de yapmanız mümkün. Sade ve pırıltısız taçları düz fön çekilmiş saçlarınızla bir arada rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca kabarık saçlarınızla beraber kullanacağınız gündelik taçlar size daha trend bir görünüm kazandıracaktır.

Bir önceki yazımız olan Yuvarlak Yüze Saç Modelleri başlıklı makalemizde 2016 Yuvarlak Yüze Saç Modelleri, en güzel Yuvarlak Yüze Saç Modelleri ve gelin Yuvarlak Yüze Saç Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git