Seyrek Saç Modelleri

Seyrek Saç Modelleri

Seyrek saçlarda sanılanın aksine birçok modelle şekillendirilebilirler. Seyrek saç modellerini deneyerek saçlarınızı daha havalı ve dolgun gösterebilirsiniz.

Seyrek saç tipleri uygulanırken daha çok krepw atılarak şekil verilir. Krepe atılan saçlar her zaman daha havalı görünür. Bu nedenle saçlarınız seyrekse önce krepe atıp ardından değişik şekillerde modeller uygulayabilirsiniz. Seyrek saç modelleri içinde en sık kullanılanlarından biri; atkuyruğu saç modelidir. Saçlarınız önce kabartıp ardından atkuyruğu şeklinde tepeden toplayabilirsiniz.

Seyrek saç tipine sahipseniz saçlarınızı topuz modeli yaparak da kullanabilirsiniz. Üstelik topuz modelleri özel geceler içinde son derece uygun saç modelidir. Tepede ve yan kısımlarda açılan saçlar topuz modellerinde daha az göze batar.

Saçlarınızın daha havalı ve gür durmasını istiyorsanız saçlarına dalgalı fön modelleri vererek daha yoğun gözükmelerini sağlayabilirsiniz. Düz modeller size uygun değildir. Dalgalı ve dışa doğru çekilen fönler seyrek saçları daha gür gösterir. Seyrek saç tiplerine sahip olan kadınların genellikle kullandıkları modellerden biride; perma saç modelleridir. Permada saçlar daha yoğun gözüktüğü için seyrek saçlı kadınlar tarafından genellikle daha çok tercih edilir. Gür saçlara sahipseniz perma saç modelleri size uygun değildir. Seyrek saçlarda katlı kesim saç modelleri ni uygulayarak daha gür duran saç tipine kavuşabilirsiniz. Düz kesimler saçların daha cansız ve sönük durmasına neden olur.

2016 Seyrek Saç Modelleri

Bir önceki yazımız olan Röfle Saç Modelleri başlıklı makalemizde 2016 Röfle Saç Modelleri, en güzel Röfle Saç Modelleri ve örnek Röfle Saç Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git