Röfle Saç Modelleri

Röfle Saç Modelleri

Röfleli saçların birçok çeşidi vardır. Ten rengine ve beğenilere göre değişen röfle saç modelleri daha çok açık sarı tonlarda kullanılır.

Röfleli saçlar arasında yer alan açık renk saç modelleri beyaz tenli kadınlara yakışan saç modellerini içermektedir. Sizde beyaz tene sahipseniz saçlarınıza açık renk sarılardan meydana gelen modellerle yepyeni bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Röflelerde saç renginin tabanı öncelikle açılarak üzerine daha açık tonlarda renk atılır. Bazen bu sarı tutamlar çok daha belirgin bir haldedir. Dalgalı saçlara yapılan röfle modellerinde ince tutamlar kullanılmaya özen gösterilir.

Röfle sadece dalgalı saç modellerinde geçerli değildir. Röfle saç modellerini kullanmak isteyen uzun saçlı kadınlar uzun saç röfle türlerini deneyebilirler. Saçlarda yoğun şekilde kullanılan sarı renkler uzun saç tiplerine daha fazla yakışmaktadır. Röfleli saçlar şekil itibarı ile daha havalı göründükleri için sadeliği tercih eden bayanlar saçlarında daha koyu röfleler kullanabilirler. Saçlarda mutlaka açık platin sarısı renkler kullanılmasına gerek yok. Röfle işlemleri için daha sade olan renk geçişlerini de tercih edebilirsiniz. Ayrıca küt ve kısa saçlarda da röfeleli saç tipleri uygulanmaktadır. Daha ince geçişlerin hakim olduğu kısa saçlarda röfleler daha ince şekilde uygulanarak kadınların doğal bir hava yakalanması sağlanır. Röfleli saçların bakımı biraz daha zor olduğu için saçlarınızda ince röfleler kullanmanız her zaman daha iyidir.

Bir önceki yazımız olan Yuvarlak Yüze Saç Modelleri başlıklı makalemizde 2016 Yuvarlak Yüze Saç Modelleri, en güzel Yuvarlak Yüze Saç Modelleri ve gelin Yuvarlak Yüze Saç Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git