Pantolon modelleri

Pantolon modelleri

Günümüzde hem erkek hem de kadınların vazgeçilmezi olan pantolonlar, birçok modellerde üretilmekte. Kişinin, vücudunu tanıyıp içlerinden kendisine en uygun olanı bulması ise çok daha önemli. Her iki cins için üretilen pantolon modellerini inceleyecek olursak:

Skinny modeller:

Vücudu sıkıca saran bir yapıya sahip olan model, casual bir görünüm sunan ve renkli kumaş yahut klasik denim kumaşlarla karşımıza çıkıyor ve kimi zaman paçalarda kullanılan fermuarlarla hareketi sağlıyor. Genelde daha seksi ve dominant bir görünüm arzulayan bayanların tercih ettiği bir diğer alt kategori ise siyah deri skinny pantolonlar, metal yahut rock müzik dinleyen kitle için de vazgeçilmez durumda.

İspanyol paça modeller:

70’li ve 80’li yıllarda erkeklerin de kullandığı İspanyol paça pantolonlar, günümüzde daha çok kadınların tercih ettiği bir model olmuştur. Özellikle klasik bir görünüm arzulayan bayanların vazgeçilmezi olan İspanyol paça pantolonlar, iş hayatında kumaş modellerin topuklu ayakkabılarla kombini ile kullanılırken, günlük hayatta kumaş, yerini kot’a bırakıyor. Kumaş renk tercihlerinde genellikle koyu renklerin hâkimken, yaz aylarında daha açık renklere geçiş sağlanabiliyor. Kot modellerde ise eskitilmemiş pantolonlar revaçta olmasına rağmen, birkaç yerinden yırtılmış ve eskitilmiş İspanyol paçalar, kişiye salaş bir görünüm de verebiliyor.

Chino pantolon modelleri:

                Kanvastan daha ince yapıda olan chino pantolonlar, son yılların erkek modasında hızla yükselişe geçmiş durumda. Genellikle skinny bir yapıya ve İtalyan kesime sahip olan bu modellerde, dizden itibaren bir daralma söz konusu. Erkek vücut hatlarını çok da abartmadan ortaya çıkaran model, çok değişik bir renk yelpazesine sahip; haki yeşil, petrol yeşili, bordo, kahverengi… Özellikle klasik süet ya da deri ayakkabılar ve ceket yahut yine slim bir gömlekle kombin edildiğinde kişiye inanılmaz şık bir hava katan chino pantolonlar, pantolon modelleri arasında yükselişini koruyacağa benziyor.

Bir önceki yazımız olan Kot pantolon modelleri başlıklı makalemizde 2016 Kot pantolon modelleri, dar kesim Kot pantolon modelleri ve yeni sezon Kot pantolon modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git