Örgü Takı Modelleri

Örgü Takı Modelleri

Örgü takı türleri tığ ve şiş kullanılarak yapılan takı modellerinden biridir. Örgü takı modellerinde renkli ipler kullanılır ve iplerden farklı figürler yaratılır. Kolye, bileklik ve küpe türleri örgüden yapılabilir. Bunun için zihninizde yaratacağınız değişik tasarımları örgü tekniğini kullanarak meydana getirebilirsiniz.

Örgü takı türlerinde çiçek figürü sıklıkla kullanılır. Kolyelerde tek sıra halinde olan çiçek figürleri kadınların boyunlarını süsleyen zarif modellerdendir. Aynı modelden bileklik ve küpe yaparak kendinizi zarif bir takı seti oluşturabilirsiniz. Örgü takılarda yaprak desenide kullanılır. Büyük yaprak figürlü örgü kolyeler kadınlar tarafından sıklıkla kullanılır. Örgü takı modelleri içinde; boncuk örgü takı türleri de bulunmaktadır. Küçük boncukların ipe dizilmesiyle meydana getirilen bu modeller boyunda ve kolda daha zarif görünür. Parlak boncuklar kullanılarak örgü takılar daha da gözalıcı hale getirilir. Örgü kullanılarak yapılan bileklik modelleri de vardır. Üçgen şekiller yapılarak oluşturulan bileklik modelleri tamamen el yapımı olan bileklik türlerindendir. Fabrikasyon ürünü olmayan bu bileklikler renkli iplerden yapılır.

Örgü takı türleri içinde yer alan zarif örgü küpeler ince iplerle ve çeşitli boncuklar meydana getirilir. Çiçeklerden meydana gelen örgü küpeler kimi zaman geometrik desen verilerek oluşturulur. İsterseniz küpe modelinin içine daha büyük taşlar ekleyerek küpe tasarımını dikkat çekici bir hale getirebilirsiniz.

2016 Örgü Takı Modelleri

Bir önceki yazımız olan Gümüş Kolye Modelleri başlıklı makalemizde 2016 Gümüş Kolye Modelleri, erkek Gümüş Kolye Modelleri ve hediyelik Gümüş Kolye Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Örgü Takı Modelleri Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. nurgül dedi ki:

    Denizci bilekliğini alabilirim beğendim

Sayfa başına git