Mavi Kot Pantolon Modelleri

Mavi Kot Pantolon Modelleri

Kot pantolon ilk üretildiği zaman ve dünyaya yayıldığı zaman mavi olarak piyasaya sürülmüştür. Bu renk kot pantolon yıllarca mavi olarak kullanılmış ve mavi olarak kalmıştır. Mavi kot pantolon akımı dahi oluşmuş dönemlerin modasına göre şalvar şeklinde veya kalın kemerli halde bile yıllarca kullanılmıştır. Türkiye’de özellikle 80 erde ve 90 ların başında gençler arasında mavi kot pantolon furyası hüküm sürmüştür.

Mavi kot pantolon dönemine 90 lı yılların ortalarında siyah girmiş ve zamanla gri daha sonraları da birçok rengi kullanılmıştır. Durum böyle olsa bile kot pantolon denilince ilk akla gelen Mavi renk olup kotun kendisini en canlı gösteren renk olarak mavi kot kullanılmıştır.

Mavi kot pantolon modelleri denilince dahi akla tek renk mavi değil mavinin bütün tonlarının en şık haliyle kullanılmış olması gelmektedir. Eğer bir insan kot pantolon almaya gidecek olursa öncelikli olarak mavi olanına bakıp ona göre karar vererek tercihini yapacaktır.

Mavi kotta gerek kesimler olsun gerek kaliteli duruşu olsun her bakımdan albenisi olduğu için kot severler bunu tercih etmektedirler. Özellikle gençlerin ve bu gençler içinde üniversite gençliğinin mutlaka ve mutlaka tercihi mavi kot pantolonları olmuştur. Hemen hemen birçok alışveriş merkezi ve mağazalarda her daim rahatlıkla bulunmaktadır.  Mavi kot pantolon modellerini hem uygun fiyatta hem de mavinin değişik tonları ve tarzlarıyla müşterilerine sunulmak üzere vitrinlerde bulabilmek mümkündür.

Eğer dolabınızda mavi kot pantolonlarından bir tane dahi yoksa şıklığı ve mavinin kalite ve albenisini hala yaşamamışsınız demektir. O zaman genç olsun yaşlı olsun kendisini genç hissedenler olsun hemen bir mavi kot pantolon edinmeye en yakın mavi mağazalarına …

Bir önceki yazımız olan Kadın Pantolon Modelleri başlıklı makalemizde 2016 Kadın Pantolon Modelleri, kışlık Kadın Pantolon Modelleri ve yazlık Kadın Pantolon Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git