M Yaka Gelinlik Modelleri

M Yaka Gelinlik Modelleri

M yaka gelinlik türleri genellikle straplez olan gelinliklerdir. Bu tip gelinliklerde göğüs kısmında yer alan şekil M tipinde gözüktüğü için bu ad verilmiştir. M yaka gelinlik modellerinde öne çıkan kısım göğüs bölgesi olduğu için; dekolte bölgesi son derece öne çıkar. Omuzlar ve dekolte bölgesi ön planda olduğu için etek kısmı gösterişlidir.

Bazı M yaka gelinlik türlerine üst kısım tamamen taşlarla işlenmiştir. Bu gelinlik türlerinde etek kısmı tüllerle daha sade tutulur. Üst kısım sadece straplez ve M yaka ise alt kısım ise çeşitli taşlarla işlenerek hareketli hale getirilir. M yaka gelinlik modelleri arasında yer alan gelinliklerde zarafet ön plandadır. Omuzlarınızla ilgili kuşkularınız varsa bu gelinlik tipinden uzak durmanızda fayda var. Zarif bir beden ölçüsüne sahipseniz bu gelinlikler size daha çok yakışacaktır.

M yaka gelinlik türleri içinde yer alan straplez gelinliklerde alt kısım A kesim etek modellerinden oluşur. A kesim eteklerle beraber daha estetik görünen M yaka gelinlik türleri bazı modelerde ise balık etek modelleriyle karşımıza çıkar. Üst kısmı M yaka bir gelinlik tercih ediyorsanız ve bıyunuz uzunsa alt kısmı balık etek modeli olan gelinlik modellerini tercih edebilirsiniz. M yaka gelinlikler kimi zaman beyaz kimi zaman ise kırık beyaz renkleriyle genç kızların beğenisine sunulmaktadır.

Bir önceki yazımız olan 2016 Fransız Gelinlik Modelleri başlıklı makalemizde en güzel 2016 Fransız Gelinlik Modelleri, şık 2016 Fransız Gelinlik Modelleri ve yeni 2016 Fransız Gelinlik Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git