Kot pantolon modelleri

Kot pantolon modelleri

Günlük hayatın vazgeçilmezi kot pantolonlar, erkekler için pek fazla alt kategori barındırmasa da bayanlar için oldukça çeşitlendirilmiş bir şekilde karşımıza çıkmaktadır. En beğenilen ve trend haline gelmiş kot pantolon modellerini inceleyecek olursak:

Erkeklerde;

Slim fit ve regular olarak çeşitlenmiş kot pantolonlar, yaz aylarında yerini şort şeklindeki kotlara bırakıyor. Yukarda da belirtildiği üzere pek fazla çeşit barındırmayan erkek kot pantolonları daha çok rahatlığı ön plana çıkarmaktadır.

Bayanlarda;

Bir hayli model barındıran bayan kot pantolonlarda, her bir modeli incelemek elbette gereksiz olacaktır. Onun yerine günümüzde her kadının dolabına girmeyi başarmış birkaç modeli incelemek yerinde bir hareket olur:

  • Boyfriend kotları: Kesinlikle bol kesimli bu pantolonlar genellikle paçaları kıvrılarak giyilir. Daha rahat bir deneyim sunan model, pantolon üzerinde asimetrik oluşturulmuş yırtıklarla tamamlanmaktadır. Genellikle bot, sandalet gibi salaş ayakkabılar ve bol dökümlü hırkalar, polarlarla kombin edilmesi kişinin tarzını eksiksiz yansıtacaktır. Daha maskülen bir görüntü oluşturacağından bu kotla birlikte boyfriend t-shirt kullanımından sakınmanız gerekiyor!
  • Glam fit kotlar: Vücudu bel hizasından başlayarak ayak bileklerine kadar sıkıca saran ve daha çok zayıf kadınların tercihi olan model, genelde düşük bel şeklinde üretilmektedir; fakat kan dolaşımını engellediğinden sağlık tartışmalarını da beraberinde getirdiği için şu sıralar pek de tercih edilmemekte. Özellikle daha yapılı kadınların uzak durması ve yine de giyilmesi takdirinde uzun süreli kullanmamanız gereken bu model, topuklu ayakkabılar ve yine dar kesim gömlek yahut t-shirt’lerle kombin edilirken, daha salaş bir görünüm tercih eden bayanlar boyfriend t-shirt’lerini kullanmakta.
  • Skinny kotlar:Dar kesime sahip bir diğer model ise skinny kotlar. Glam fit modeller kadar vücudu sarmasa da, yeterince dar olan model, çoğu kadının günlük hayatında vazgeçilmez giysilerden biri. Özellikle kalın bacaklara sahip kadınların biraz daha tedbirle yaklaşması gerekirken, düşük bel ve yüksek bel olarak çeşitlenmiş durumda olan model; düşük belli olan modellerinin sürekli giyilmesi takdirinde sarkmış bir göbeğe neden olacaktır.
  • Boru veya İspanyol paça kotlar:Daha spor ve geleneksel bir görüntüsü olan boru ve daha klasik bir görüntüye sahip İspanyol paça pantolonlar, rahatlıktan ve şıklıktan ödün vermeyen bayanların dolaplarından çıkmıyor. Yine, isteğe göre düşük ve yüksek bel modelleri olan bu pantolonlar, taşlanmış veya sağlı sollu oluşturulmuş yırtıklarla hareketlendirilebiliyor.

 2016 Kot pantolon modelleri

Bir önceki yazımız olan Zara pantolon modelleri başlıklı makalemizde 2016 Zara pantolon modelleri, dar kesim Zara pantolon modellerid ve dar paça Zara pantolon modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git