Kot Ferace Modelleri

Kot Ferace Modelleri

Kot ferace türleri genellikle serin tutan ferace türlerindendir. Yaz sıcaklarında giyilen kopt feraceler bazen koyu bazen ise açık renklerde tasarlanır. Kot ferace modelleri içinde beli bağcıklı ve kemerli olan ferace türleri de bulunmaktadır.

Kot feraceler içerisinde kapişonlu modellerde yer alır. Kapişonlu modeller kimi zaman büyük şapkalardan meydana gelir. Feracenin tasarımı gözler önüne serilir. Kot ferace türleri arasında yandan fermuarlı modellerde bulunur. Yandan fermuarlı modellerin yanı sıra; önden düğmeli olan modellerde mevcuttur. Ferace modelleri arasında geniş bir model yelpazesine sahip olan kot feraceler kimi zaman kol detaylı tasarlanır. Bilek kısımlarında küçük sıralı düğmeler yer alan kot feraceler klasik çizgide yer alan kot ferace türlerindendir. Kot ferace modelleri arasında devrik yakalı kot ferace türleride yer alır. Alt kısmı asimetrik olan bu feraceler genç kızların giydikleri ferace modellerindendir. Aynı zamanda kot feraceler beli kahverengi deri kemer detaylı olarakda karşımıza çıkarlar. Kot feracelerde yandan düğmeli ferace türleri de bulunur. Parlak veya taşlı düğmeler feraceleri spor çizgisinden uzaklaştırır.

Kot ferace türleri içinde beli püskül kemerli olan feracelerde yer alır. Modellere daha fazla hareket sağlamak için kullanılan püsküllü kemerler genellikle kahverengi detaylıdır. Kot feracelerde cepli tasarımlarda mevcuttur. Her iki yanda bulunan cepler feracelere tıpkı bir gömlek havası katar. Bu ferace türleri spor ferace modellerinin arasında yer alır.

Bir önceki yazımız olan Genç Ferace Modelleri başlıklı makalemizde 2016 Genç Ferace Modelleri, şık Genç Ferace Modelleri ve yeni Genç Ferace Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git