Kız Saç Modelleri

Kız Saç Modelleri

Küçük kızların kullandığı saç modelleri daha renkli saç modellerinden oluşur. Özelliklede yapılan saçlar uçuk kaçık bir hake getirilerek daha sevimli görünmeleri amaçlanır. Kız saç modelleri içinde en çok kullanılan modellerden biride; tıst saç modelleridir.

Tost saç modellerinin birçok farklı versiyonunu deneyerek bu modeli başarılı şekilde kullanabilirsiniz. Kız saç modelleri içinde yer alan bir diğer model de; küçük örgü saç modelleridir. Saçlar arkada ve yanlarda değişik şekillerde örülerek sevimli bir görünüm verilir. Örgü saçlar genç kızlarda kullanıldığı gibi küçük kızlar tarafından da kullanılır. Özelliklede balerin topuzları kız saç tipleri içinde son derece popüler olan saç modellerindendir. Balerin topuzla birlikte prensesleri andıran bir görüntü yakalanır.                     


Kız saç tiplerinde bunlardan başka serbest saç modelleri de yer almaktadır. Serbest saçlar ön kısımda küçük tokalar yardımıyla tutturulur ve sevimli bir görüntü yakalanır. Düğün ve özel geceler için kız saç türleri arasında yer alan bir diğer modelde; saçların kabartılarak tepeden toplanmasıdır. Saçlar maşa aleti yardımı ile kabartılır ve tepede toplanır. Kurdela ile toplanan saçlar çok daha hareketli bir görüntünün ortaya çıkmasını sağlar. Kurdela renkleri değişik renkler arasında seçilebilir. Sarı, beyaz ve pembe gibi renkler saçlar toplanırken sıklıkla kullanılan kurdela renklerinden biridir. Çizgi filmlerden esinlenilerek üretilen tokalar kız saç modelleri yapılırken sıklıkla kullanılan aksesuarlardandır.

2016 Kız Saç Modelleri

Bir önceki yazımız olan Röfle Saç Modelleri başlıklı makalemizde 2016 Röfle Saç Modelleri, en güzel Röfle Saç Modelleri ve örnek Röfle Saç Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git