Kısa Saç Toplama Modelleri

Kısa Saç Toplama Modelleri

Kısa saçlarınızı düzgün bir şekilde toplamak hiç de zor değil. Tel tokalardan ve ince lastiklerden yardım alarak saçlarınızı uzun saçlar gibi kullanmanız mümkün.

Kısa saçlarınızı gündelik şıklık için toplamak istiyorsanız en ideal model; saçlarınızı dalgalı haldeyken yanlardan tokayla arkaya doğru tutturmaktır. Bu şekilde yapılan bir saç modeli önden saçlarınızı toplamış havası verecektir. Ön kısımdaki saçları jöleyle arkaya doğru taramayı unutmayın. Kısa saç toplama modellerinde sıklıkla kullanılan bir model de; yanlardan birkaç saç tutamı alarak kendi çevresinde döndürmektir. Kendi çevresinde döndürdüğünüz kısa saçları tel tokalarla kulağınızın üst kısmına tutturun. Böylelikle saçlarınızda örgü modellerine benzeyen bir görüntü yakalayabilirsiniz.

İnce lastiklerden yardım alarak saçlarınızı arka kısımda toplayabilirsiniz. Bu model biraz imkansız gibi görünse de ortaya çıkan görüntü muhteşem olacaktır. Kısa saç toplama modelleri içinde en çok beğenilen model lastiklerle saçı toplamaktır. Arkadaki saçlarınızı tarak yardımıyla taradıktan sonra küçük lastik tokalarla ufak bir kuyruk yapın. Arkasından tel tokalar yardımıyla bağladığınız yöne doğru saçlarınızı toplayın. Kabarık kalan kısımları tel tokayla tutturduktan sonra topladığınız kısım daha da belli olacaktır. Bu modeli okulda, spor yaparken ve alışverişte rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kısa saçları topuz yapmak için saçlarınızı yukarı doğru tel toka yardımıyla tutturun. Bunun için birçok tel toka kullanmanız gerekecek. Yukarı doğru tel tokayla tutturduğunuz saçların bitimindeki saç tutamını lastik tokayla ufak topuz haline getirin. Sizde uzun saçların kullandığı her modeli tel tokalar yardımıyla rahat şekilde uygulayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yuvarlak Yüze Saç Modelleri başlıklı makalemizde 2016 Yuvarlak Yüze Saç Modelleri, en güzel Yuvarlak Yüze Saç Modelleri ve gelin Yuvarlak Yüze Saç Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git