Kapalı Nişanlık Modelleri

Kapalı Nişanlık Modelleri

Tesettürlü genç kızların nişanlarında tercih ettikleri modeller kapalı modellerden tasarlanır. Kapalı nişanlık modelleri arasında yer alan nişanlıklar kolları uzun ve yakası da kapalı olan modellerden meydana gelir.

Kapalı nişanlık modelleri kolları uzun olduğu için dış kısımları oldukça renkli ve havalıdır. Nişanlıkların dış kısımları çeşitli boncuklarla veya parlak taşlarla süslenmiştir. Kollarda yer alan danteller nişanlık modeline son derece uygundur. Detaylarla işlenen danteller yanında aynı zamanda parlak taşlardan oluşan motifler de yer alır. Kapalı nişanlık türleri arasında yer alan peplum etek türüne sahip olan nişanlık modelleri genç kızlar arasında sıklıkla kullanılır. Bu tip nişanlıklar daha çok zarif beden ölçülerine sahip olan kızlar arasında tercih edilir. Üst kısım ve alt taraf birbirine zıt farklı renklerden meydana gelebilir. Üst tarafta gold işlemeler kullanılırken alt tarafta bordo ve tül bir etek tercih edilebilir.

İki renkli nişanlık türleri de kapalı nişanlık modelleri arasında yer almaktadır. Alt kısmı yine bordo ve üst kısmı beyaz yada krem olan nişanlık modelleri de mevcuttur. Bel kısmında görülen hareketlilik kapalı nişanlıklara daha özel bir hava kazandırır. Bel kısmında parlak ve gold taşlarla yapılan kemerler kapalı nişanlıklara daha özel bir hava kazandırır. Kapalı nişanlık türlerinde dış kısmı tamamen dantellerle süslenmiş olan nişanlık türleri de yer almaktadır.

Kapalı Nişanlık Modelleri

Bir önceki yazımız olan Kısa Nişan Elbiseleri başlıklı makalemizde 2016 Kısa Nişan Elbiseleri, açık renk Kısa Nişan Elbiseleri ve kırmızı Kısa Nişan Elbiseleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Kapalı Nişanlık Modelleri Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. berna44 dedi ki:

    Tek renkte takılı kalmayanlara özel tasarlanmış modeller sanki gayet renkli.

Sayfa başına git