Jean Pantolon Modelleri

Jean Pantolon Modelleri

Jean denilince akla kot kot denilince akla denim gelir. Denim bir kumaş cinsi olmasına karşı Türkiye’ de buna kot denilmesinin sebebi ilk üreten kişi olan MUHTEREM KOT isminin soyadını almasıdır, diye bilinmektedir.

Hayatımıza girdiğinin ilk zamanlarından beridir jean denilince gençlik,gençlik denilince rahatlık olarak yorumladığımız jeani ceketiyle ,gömleğiyle ve pantolonuyla derken şapka, yelek ve mont olarakta severek kullanmaktayız.Her ne şekilde kullanırsak kullanalım vazgeçemediğimiz tek tür jean pantolon modelleridir.

jean pantolon modelleri karşımıza bazen loft, bazen boru paça, bazen ispanyol, bazen bol ,bazen şort pantolon olarak çıkmaktadır.Türlü türlü şekilleri olsa da jean pantolonları her mevsimde ve her ortamda kullanmaktayız.Jean pantolonların insanları cezbeden tarafı ilk olarak rahat oluşu sonra şık görünümüdür.

Bir diğer adıyla kot pantolon olarak adlandırdığımız bu giysiyi Türkiye insanı 70 li yılların sonunda keşfetmiş olup önceleri lüks ve havalı giyim olarak kabul etmiş olsa da benimsendikten sonra toplumun her kesimi tarafından kullanılan bir tarz haline gelmiş ve hala vazgeçilmez bir giysi olmuştur.

Çıktığı yer olarak Amerika  gibi görünse de ilk Hindistan dan üretilen bir kumaşın Amerika’da çok beğenilip ilk önceleri şalvar olarak sonraları pantolon modelleri olarak kullanması ve diğer ülkelere yaymasıdır.Türkiye ise Fransa’dan almıştır.

Netice  olarak jean pantolonlar tüm dünya ülkeleri tarafından benimsenmiş ,kabul görmüş ve sıklıkla hatta günlük hayatın vazgeçilmezi haline gelmiştir. Son zamanlarda jean pantolonları günlük değil özel günlerde dahi kullanır hale gelinmiştir.

Bir önceki yazımız olan Boru Paça Pantolon Modelleri başlıklı makalemizde 2016 Boru Paça Pantolon Modelleri, bayan Boru Paça Pantolon Modelleri ve kadın Boru Paça Pantolon Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git