İtalyan gömlek modelleri

İtalyan gömlek modelleri

Modanın nabzını tutan ülkelerden biri olan İtalya, özellikle klasik ve şık gömlek üretiminde bir hayli ünlü, öyle ki İtalyan gömlek modelleri adında bir kategori oluşmasını sağlayan ülkenin en çok tercih edilen çeşitleri ise şöyle:

Yaka detaylı modeller:

Özellikle yaka kısımlarında görülen iki renk kullanımı, daha çok yakanın bir başka kumaş üzerine dikilmesi ve dikişlerinin de belli edilmesi model için vazgeçilmez bir unsur. Özellikle siyah base kumaş üzerine, gömlek rengiyle aynı yakanın dikilmesi ve dikiş ipi olarak da siyah rengin tercih edilmesi ilk etapta göze çarpan detaylar arasında. Tabii ki bu ikili renk tercihine sınır koymak imkânsız; lakin özellikle tercih edilen ikililer arasında; siyah-beyaz, pembe-beyaz, mor-gri gibi renkler var. Unutulmaması gereken ayrı bir detay ise, bu iki renkli kumaş birbirine dikilirken, dikiş ipinin genellikle gömlek rengiyle aynı olmasıdır.

Slim fit modeller:

Yaka detayının yanı sıra, genellikle dar kesimli olan gömlekler, hem erkek hem de bayanlar için seksapel vurgusu yapıyor. Kullanıcı, klasik bir görünüm için tek renkli ve sade, kaliteli kumaşlardan üretilmiş gömlekleri seçerken; casual bir görünüm için bu modelle birlikte kullanılan desenli yahut ekose kumaşları tercih ediyor.

Kolsuz ya da kısa kollu gömlekler:

Yine bay ve bayanlar için üretilen bir model olan kısa kollu ve kolsuz İtalyan gömlekler, özellikle yaz aylarında, iş hayatında vazgeçilmemesi gerekenlerden. Erkekler için üretilen kısa kollu modeller, dirsek alt kısmından başlanıp katlanılırsa aynı anda hem şık hem de casual bir görüntü elde edilebilir. Bayanlarda ise daha çok kolsuz hallerine rastlayabileceğimiz bu gömlekler, yaka kısmına iliştirilmiş ve şal görünümlü kumaşlarla modele hareket katıyor.

Bir önceki yazımız olan Farklı gömlek modelleri başlıklı makalemizde 2016 Farklı gömlek modelleri, bayan Farklı gömlek modelleri ve çocuk Farklı gömlek modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git