Güpürlü Gelinlik Modelleri

Güpürlü Gelinlik Modelleri

Güpürlü gelinlikler evlilik aşamasındaki olan genç kızların en sevdiği gelinlik türlerinden biridir. Oldukça zarif görünen bu modeller kolda yada farklı detaylarda güpür kullanılarak daha farklı hale getirilir. En güzel güpürlü gelinlik modelleri arasında her tarafı güpürlerle tasarlanan gelinlikler yer alır.

Güpürlü gelinlerin değişik modellerinde uzun kollu güpürlü gelinlik modelleri olduğu gibi kısa kollu yada askılı güpürlü gelinlikler de bulunmaktadır. Gelinliklerin bazı modellerinde ise sadece uç kısımlarda güpür yer alır. Güpürlü gelinliklerde alt tarafı saten üst kısmı tamamen güpürle kaplı olan gelinliklerde bulunur. Bu gelinliklerde bazen kuyruk kısmıda tamamen güpürden tasarlanmıştır. Muhteşem güpürlü gelinlik modelleri içinde yaka kısmı tamamen güpürden tasarlanan modellerde mevcuttur. Yaka kısmı kapalı olan bu gelinliklerin güpür detayları oldukça dikkat çekicidir. Kollarda yer alan güpür ayrıntılarda kol bölgesinin daha zarif görünmesini sağlar. Bu gelinlik türlerinde bolero türünde olan gelinliklerde mevcuttur. Askılı olan gelinliklerin üzerine giyilen bolero güpür yelekler son derece şık görünür.

Güpür detaylı gelinliklerde kimi zaman sırt kısmı dekolteli olan gelinliklerde yer alır. Kolları uzun ve sırtı açık olan bu gelinliklerde kuyruk uzun ve tamamen güpürden meydana gelir. Özelliklede fiziği düzgün genç kızlarda çok zarif görünür. Kayık yakalı güpürlü gelinliklerde ince güpür ayrıntıları ile boyun ve omuz kısmını son derece zarif gösterir.

Güpürlü Gelinlik Modelleri

Bir önceki yazımız olan Dar Kesim Gelinlik Modelleri başlıklı makalemizde 2016 Dar Kesim Gelinlik Modelleri, en güzel Dar Kesim Gelinlik Modelleri ve şık Dar Kesim Gelinlik Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git